tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fina³owa runda Motocyklowych Mistrzostw ¦l±ska pe³na niespodzianek! Tytu³y zosta³y rozdane

Fina³owa runda Motocyklowych Mistrzostw ¦l±ska pe³na niespodzianek! Tytu³y zosta³y rozdane

Autor: Informacja prasowa 2024.10.03, 12:40 Drukuj

Szósta runda Motocyklowych Mistrzostw Śląska, która odbyła się w dniach 28-29 września 2024 roku w Słomczynie, dostarczyła widzom wielu sportowych emocji i zwrotów akcji. Tradycyjnie zawody te przyciągają nie tylko lokalnych fanów, ale również zawodników z całej Polski, rywalizujących w różnych klasach, na różnych motocyklach. Mimo niskiej temperatury i warunków zmniejszonej przyczepności, nikt nie chciał odpuścić walki o punkty w klasyfikacji generalnej.

Już pierwszy dzień zmagań w Słomczynie pokazał, że zawodnicy są doskonale przygotowani, a walka o mistrzostwo będzie zacięta. Tor w Słomczynie, znany z szybkich łuków zakrętów i nieprzewidywalnej nawierzchni, wymagał od motocyklistów pełnego skupienia i precyzji.

Zacznijmy od najmłodszych, gdzie bezkonkurencyjny w klasie Pit Bike Junior 90 był tegoroczny triumfator Maciej Wilgocki, wygrywając oba wyścigi zapewnił sobie mistrzostwo. Na drugiej pozycji również dwa razy zameldował się Igor Rowiński. Najniższy stopień podium okupował Rafał Kownacki, debiutujący w Mistrzostwach Śląska.

W połączonym wyścigu z "dziewięćdziesiątkami" jechali zawodnicy klasy MiniGP 110. Janek Babiarz przyzwyczaił nas do wygrywania i tym razem nie zawiódł. Wygrał oba wyścigi i komfortowo zwyciężył w klasyfikacji sezonu. W sobotę drugi był Maksymilian Juskowiak a trzeci Franek Mynarski. Drugiego dnia Wojtek Tabor wskoczył na trzecią pozycję, a na drugim miejscu linię mety przekroczył Franek Mynarski.

W Pit Bike 140 o wygraną przez dwa wyścigi biła się cała czołówka mistrzostw oraz dwie nowe twarze. Debiutujący Patryk Dydziak zwyciężył w sobotę w swoim pierwszym wyścigu Mistrzostw Śląska 2024. Tuż za nim wyścig ukończył Tomasz Konieczka, Motocyklowy Mistrz Mazowsza tej klasy. W niedzielę panowie zamienili się pozycjami. Dwukrotnie trzeci był Rafał Walasiewicz.

Aleksandra Kotowska potwierdziła swoje umiejętności, bezapelacyjnie wygrywając oba wyścigi w klasie Pit Bike Fun Woman. Warto dodać, że Ola wygrała każdy wyścig, w którym startowała. Kolejna debiutantka, Zuzanna Ścibior, popisała się niezwykłym występem, zabierając dwa P2 do domu. Spokojnie na trzeciej pozycji dwa razy finiszowała Maja Turek.

To nie koniec osiągnięć Aleksandry w ten weekend. Zwyciężyła również dwukrotnie w klasie Dream Cup. Za nią uplasował się Sebastian Bracikowski.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce oczywiście w klasie Pit Bike Fun. Niebywale szybki Franek Stokłosa dowozi dwa pierwsze miejsca tuż przed starszym Karolem Rycąblem. Trzecim miejscem wymienili się wyżej wspomniana Aleksandra Kotowska i Mateusz Borecki.

Ostatni wyścig na małych kołach to klasy MiniGP 160 i 190. W 160 sobotni wyścig zwyciężył Tadeusz Frukacz przed Hubertem Malcem i Szymonem Urbankiem. Szymon wyciągnął wnioski, przyspieszył i wygrał niedzielny wyścig przed Mateuszem Kijowskim i Hubertem Malcem. Patryk Kałdowski dojechał jako pierwszy w sobotnim wyścigu klasy MiniGP 190. Drugi był Paweł Tabor, trzeci Mikołaj Zymon. Finałowy wyścig wygrał Antoni Kuptel, przed Patrykiem Kałdowskim i Pawłem Taborem.

Przechodzimy do większych maszyn i klasy SST 250, w której popis przed kibicami dał najszybszy w ten weekend Bartosz Bambecki komfortowo wygrywając oba wyścigi. Za nim finiszował Olgierd Tomaszewski, który w ostatnim wyścigu sezonu wyszarpał tytuł mistrzowski. Mimo sobotniego P3, Bartosz Stawicki poddał się presji, która ciążyła na liderze klasyfikacji generalnej i w ostatnim wyścigu sezonu się wywrócił. Skorzystała na tym Laila Bielecka, dla której było to pierwsze podium w tej klasie.

SST 300 Woman to po raz kolejny podwójne zwycięstwo Antoniny Rogalskiej. Młoda zawodniczka zapewniła sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji sezonu. Podwójnie druga była Katarzyna Polańska goszcząca po raz pierwszy na podium Motocyklowych Mistrzostw Śląska. Podium dopełniła Ada Maczuga.

Najbardziej emocjonująca walka o Mistrzostwo Śląska miała miejsce w klasie SST 300. W pierwszym wyścigu niesamowitym manewrem na ostatnim okrążeniu popisał się Oliwier Szczepaniak wygrywając swój pierwszy wyścig w tym sezonie. Za nim metę przekroczyli Patryk Stankiewicz oraz Tomasz Rowiński, który spadł o 2 pozycję z powodu wyprzedzania na żółtej fladze. P3 otrzymał Bartosz Krygier. Niedziela zapowiadała się jeszcze bardziej ekscytująco. Na pierwszym okrążeniu wywrócił się Tomasz Rowiński, wyścig został przerwany czerwoną flagą. Odrabiający straty z kwalifikacji Oliwier, jadąc za swoim bezpośrednim rywalem w walce o mistrzostwo przewraca się i kończy wyścig na deskach. Tym samym Patryk Stankiewicz wygrywa wyścig oraz mistrzostwo, za nim wpada na metę Michał Burzyński oraz jego tata Marcin Burzyński.

Ostatnią klasą jest oczywiście klasa SST 400, w której to znowu na najwyższym stopniu podium ujrzeliśmy Mateusza Ziobrowskiego. Trzeba nadmienić, że został on mistrzem tej klasy już przed ostatnim wyścigiem sezonu. Dwukrotnie drugi był Jakub Buzała, a trzeci Jakub Waszak.

Tak oto kończy się sezon 2024 w Motocyklowych Mistrzostwach Śląska. Poniżej top 3 każdej klasy.