Utrata prawka za +21 km/h. Drastyczna zmiana prawa w Niemczech
Jeśli wybieracie się w tym roku do naszych zachodnich sąsiadów, musicie się mocno pilnować. Od 28 kwietnia będzie można tam stracić prawo jazdy na miesiąc za przekroczenie dozwolonej prędkości o niższe wartości, niż do tej pory. W terenie zabudowanym to zaledwie +21 km/h.
Niemcy mocno zaostrzyli przepisy dotyczące zatrzymywania prawa jazdy za niedozwoloną prędkość. Od 28 kwietnia przekraczając ją o 21 km/h w zabudowanym i o 26 km/h poza zabudowanym, kierowca straci prawo jazdy na miesiąc. Dodatkowo otrzyma punkty karne i zostanie ukarany mandatem w wysokości odpowiednio 80 i 96 euro.
Dotyczy to również obcokrajowców poruszających się po terenie Niemiec, przy czym należy pamiętać, że miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów będzie dotyczył tylko terytorium tego kraju. I tak oznacza to jednak spore kłopoty - zatrzymane przez niemieckich funkcjonariuszy prawo jazdy jest opatrzone specjalną naklejką, informującą o miesięcznym zakazie jazdy i odsyłane do polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która z kolei przesyła je dalej, do odpowiedniej jednostki samorządowej.
Proces ten może potrwać nawet 3 miesiące. W tym czasie teoretycznie mamy prawo jeździć po terytorium Polski, ale fizycznie nie mamy dokumentu i w razie kontroli możemy zapłacić 50 zł mandatu za jego brak.
Źródło: brd24.pl
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarzeCieszę się, że mieszkam w Polsce. Przynajmniej nikt mnie nie terroryzuje takimi durnymi ograniczeniami jakie są w Rajchu.
OdpowiedzTakie same przepisy powinny być także w Polsce. Takie chamstwo i zbydlęcenie na drogach jak jest u nas należy tępić jak najbardziej surowo. Przykładem powinno być też USA, za powyżej 50 km/h (tam...
OdpowiedzDokładnie, popieram. Buractwo trzeba tępić, a nie przyklaskiwać mu w imię wolności.
OdpowiedzWstawaj ormowcu, zesr.. łeś się...
OdpowiedzAle Niemcy mają naprawdę duże w tym doświadczenie : "Narodowosocjalistyczna doktryna odrzuca jako zbędny . rzymski dualizm prawa, różnicę między prawem publicznym a prywatnym. Wynika to z faktu, że państwo totalne nie może wobec żadnej sfery życia pozostać obojętne"... "Obce było narodowosocjalistycznym prawnikom statyczne ujęcie własności, która raz prawowicie nabyta, miała już trwale podstawy. Woleli raczej opowiedzieć się za koncepcję dynamiczną, kładącą nacisk na to - jak wlaściciel wykonywal swoje prawa"...
OdpowiedzSzkoda tylko że kompletnie nie na temat i szkoda że cytat dobrany na poziomie miernego licealisty z oceną dopuszczającą z WOS i Historii. Żenada
OdpowiedzBardzo dobrze, piratów drogowych trzeba tępić
OdpowiedzFaszyzm wraca?
OdpowiedzChłopie, przeczytaj czym charakteryzuje się "faszyzm", przynajmniej w teorii.
Odpowiedz