Moto majówka Ba³kany 2014 - zapowied¼
Tuż przed weekendem majowym, 26 kwietnia z różnych miejsc Polski wyruszają trzy ciężkie cruisery oraz jeden lekki GSF 1250 SA. Kierunkiem ich podroży będą Bałkany, a droga będzie wiodła przez Chorwację, Czarnogórę i Bośnię i Hercegowinę. Dla mnie, kierowcy Suzuki Intruder 1800 będzie to już siedemnasty wjazd do Chorwacji, więc śmiało można nazwać mnie weteranem. Moja żona Małgosia również wielokrotnie ze mną podróżowała w tym kierunku.
Tym razem chcemy pokazać kawałek Bałkanów swoim znajomym, którzy motocyklami w ogóle tam nie byli. Zdarzyło im się kilka razy być w Chorwacji samochodem. Jednak z siodła motocykla o wiele więcej można zobaczyć. W planach mamy zjazd trasą widokową, magistralą adriatycką wzdłuż wybrzeża chorwackiego. Po drodze planujemy odwiedzić kilka uroczych miast między innymi Primosten, Trogir, Split, Omiś i Dubrovnik. W Bośni mamy w planach zdobycie pieszo szczytu w Sanktuarium Medjugorie oraz odwiedzimy przepiękny, odbudowany po wojnie jugosłowiańskiej Mostar. W Czarnogórze planujemy zakotwiczyć na dwie lub trzy noce i zobaczyć w tak krótkim czasie co się da. Planowany czas podróży to 7 dni, według naszych wyliczeń trasa będzie miała około 3500 km.
Reklama
Kalendarz dla motocyklisty na rok 2026 Gwiazdy MotoGP.
Duży 42x30 cm. 79 zł WYSYŁKA GRATIS!
Kalendarz motocyklowy na rok 2026 ścienny, przedstawiający najważniejszych bohaterów tego sezonu MotoGP. Marc Marquez, Jorge Martin, Johann Zarco, Raul Hernandez, Fabio Quartararo, Franco Morbidelii, Pedro Acosta, Pecco Bagnaia, Marco Bezzecchi, Alex Marquez i inni w obiektywnie Łukasza Świderka, polskiego fotografa w MotoGP
KUP TERAZ. WYSY£KA GRATIS »
Suzuki Polska patronuje naszej wyprawie i mocno będzie wsparło nasz motocykl. Firma nastopy.pl wyposażyła nas w kilka kompletów skarpet, a firma LARIX zafundowała nam bieliznę termoaktywną firm Odlo i Viking. Natomiast tropicielgps.pl wypożyczył nam urządzenie do monitorowania naszej trasy przejazdu. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc w realizowaniu naszych motocyklowych marzeń.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wyprawy na Kretę w 2013 roku.










Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze