tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSSP na Donington Park: Adrian Huertas kontynuuje dominacjê. Yari Montella o w³os od zwyciêstwa

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.07.15, 08:41 Drukuj

Co Adrian Huertas ma wspólnego z Toprakiem Razgatlioglu? Zawodnik ekipy Ducati po raz drugi z rzędu zebrał komplet punktów w rundzie Mistrzostw Świata Supersport. Jednak Yari Montella stara się trzymać blisko i był o włos od wygrania jednego z wyścigów, ale został ukarany.

Można śmiało powiedzieć, że Adrian Huertas to nowy Nicolo Bulega, choć nie może się jeszcze cieszyć bezpieczną przewagą w klasie Supersport. W kwalifikacjach Superpole Huertas zdobył pole position, ale jego bezpośredni przeciwnicy byli tuż obok, bo Yari Montella i Stefano Manzi zakwalifikowali się do pierwszego rzędu. Montella przegrał walkę o pierwsze miejsce o zaledwie 0,063 s.

2023 05 Barton GT srodtekst

W pierwszym wyścigu Montella zaliczył dobry początek, ale Huertas był tuż za nim i wysunął się na prowadzenie na 2. okrążeniu. Zawodnik dojechał do mety z przewagą ponad 4 sekund nad zdobywcami pozostałych miejsc na podium. Na przedostatnim okrążeniu Montella został wyprzedzony przez Manziego. Do samego końca szukał okazji do wyprzedzania, ale Manzi nie dał mu żadnych szans. Zawodnicy przekroczyli linię mety w odstępie zaledwie 0,188 s.

Niedzielny wyścig Supersport został przerwany czerwoną flagą po tym, jak doszło do poważnego wypadku w zakręcie numer 10. Z toru wypadli John McPhee, Krittapat Keankum, TJ Toms i Federico Fuligni. Jeden z zawodników musiał być zabrany przez karetkę do centrum medycznego, a służby miały sporo sprzątania. Wyścig wznowiono na dystansie 12 okrążeń z zachowaniem kolejności z kwalifikacji. Tym razem dominował Montella, który przekroczył linię mety przed Huertasem. Jednak na ostatnim okrążeniu lider wyścigu wyjechał poza zieloną linię i został ukarany stratą jednej pozycji. Dlatego zwycięstwo powędrowało do lidera klasyfikacji generalnej.

Po rundzie na torze Donington Park Adrian Huertas ma na koncie 186 punktów, co daje mu 27 punktów przewagi nad Montellą. Wszystkiemu przygląda się Stefano Manzi, dla którego nie wszystko jest jeszcze stracone. Zawodnik jest na 3. miejscu z dorobkiem 147 punktów. Marcel Schroetter pozostaje na 4. miejscu i ma na koncie 109 punktów. Jednocześnie jest ostatnim w stawce, który przekroczył pułap 100 punktów.