"Małe MXGP": wyniki pierwszej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Włoch w Riola Sardo
Pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Włoch za nami. Można je śmiało nazywać "małym MXGP", ponieważ startujący zawodnicy oraz akcja, której byliśmy świadkami w Riola Sardo, dały mocny przedsmak mistrzowskiego ścigania.
W wyścigu klasy MX1 Jorge Prado zgarnął holeshota i pomimo presji ze strony Romaina Febvre'a, szybko zaczął odjeżdżać Francuzowi, po łatwe zwycięstwo. Prado przyznał, że był trochę spięty na początku, ale odnalazł się w połowie wyścigu i potwierdził, że czuje się bardzo dobrze na nowym motocyklu, po tym, jak mocno przepracował zimę, aby poprawić motocykl i własną kondycję fizyczną.
Febvre przyznał, że miał problemy ze zbetonowanymi ramionami, a problem z motocyklem sprawił, że dojechał na szóstej pozycji, pomimo najszybszego okrążenia w wyścigu. To spowodowało, że Glenn Coldenhoff zajął drugie miejsce i zaliczył solidny start sezonu w zespole Yamahy.
Thomas Kjer Olsen pojechał imponująco i był trzeci tuż za Coldenhoffem. Duńczyk przyznał, że potrzebował kilku okrążeń, aby się uspokoić w swoim debiutanckim wyścigu na motocyklu o pojemności 450cc, zanim odnalazł swój rytm.
Jago Geerts wygrał wyścig klasy MX2, ale nie było to dla niego tak łatwe, jak można się było spodziewać. Nicholas Lapuccci zgarnął holeshota na swoim Fanticu i nadał tempo z debiutującym w zespole Red Bull KTM Mattią Guadagnini zaraz za nim. Geerts jechał wtedy na trzecim miejscu.
Guadagnini mocno naciskał, aby wyprzedzić Lapucciego, ale upadł bardzo szybko wchodząc w zakręt i miał duże szczęście, że nie został kontuzjowany. Młody Włoch wstał, ale chwilę później ponownie upadł. Ostatecznie zajął czwarte miejsce.
Na przedzie, Geerts siedział na ogonie Lapucciego, ale nie był w stanie go wyprzedzić do momentu, kiedy do końca wyścigu pozostało zaledwie kilka okrążeń. Tempo Lapucciego było imponujące, co pozwoliło mu ostatecznie zająć drugie miejsce po prowadzeniu przez prawie cały wyścig.
Spokojny i szczęśliwy Geerts powiedział, że miał zbetonowane ramiona, więc czekał, aby wyprzedzić, ponieważ chciał utrzymać wynik, gdy już ruszy do przodu.
O sporym pechu może mówić Maxime Renaux, który zaliczył upadek podczas kwalifikacji i zwichnął bark. Zawodnik Yamahy, pomimo nastawienia stawu, nie stanął na starcie wyścigów.
W superfinale, Jorge Prado wyszedł na prowadzenie, po raz kolejny wyprzedzając Romaina Febvre, a Febvre ponownie nałożył na Hiszpana presję na wczesnym etapie wyścigu. Ten duet wymieniał się notując najszybsze okrążenia. Po pierwszych pięciu minutach Prado zaczął nieco się oddalać i wyglądało, że ma wyścig pod kontrolą, dopóki usterka mechaniczna, na sześć okrążeń przed końcem wyścigu, nie wykluczyła go z dalszej rywalizacji.
Febvre przejął prowadzenie, ale był mocno naciskany przez imponującego Thomasa Kjera Olsena, który wyprzedził Glenna Coldenhoffa. Thomas zajął drugie miejsce i zaliczył świetny debiut w klasie 450.
Glenn Coldenhoff zajął trzecie miejsce, przyznając, że jest szczęśliwy, że zdobył podium w swoim pierwszym wyścigu dla Yamahy. Powiedział, że nie jest jeszcze w swojej najlepszej kondycji, ponieważ seria MXGP zaczyna się dopiero w maju i nie chciał ryzykować. Glenn z przyjemnością przyjął informację, że najszybsze okrążenie superfinału należało do niego, mimo, że liderzy szybko od niego odjechali na pierwszych okrążeniach.
Runda w Riola Sardo to imponujący debiut Bety. Jeremy Van Horebeek jechał bardzo dobrze i w kwalifikacjach i w finale. W obu wyścigach dojechał na czwartym miejscu.
Nicholas Lapucci wygrał superfinał klasy MX2 dzięki świetnemu startowi, w którym przez pierwsze pięć minut walczył z Coldenhoffem i Olsenem, a na koniec utrzymał się na szóstym miejscu tuż za Ivo Monticellim i przed rywalami z klasy MX2 Alberto Forato i Jago Geertsem. Upadki kosztowały Geertsa i szybkiego Guadagnini'ego szansę na zwycięstwo w superfinale klasy MX2 na trudnym torze Riola Sardo.
Wyniki Superfinału
1. Romain Febvre
2. Thomas Kjer Olsen
3. Glenn Coldenhoff
4. Jeremy van Horebbek
5. Ivo Monticelli
6. Nicholas Lapucci
7. Alberto Forato
8. Jago Geerts
9. Alessandro Lupino
10. Alvin Ostlund
11. Tom Koch
12. Mattia Guadagnini
13. Morgan Lesiardo
14. Samuele Bernardini
15. Maximilian Spies
16. Tim Edberg
17. Andrea Adamo
18. Max Palsson
19. Michael Sandner
20. Kevin Horgmo
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze