tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: liderzy klasyfikacji generalnych bez zwyciêstw w Turcji [VIDEO]

MXGP: liderzy klasyfikacji generalnych bez zwyciêstw w Turcji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.09.09, 11:56 Drukuj

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Motocrossie zbliżają się do końca. Gospodarzem 18. rundy był Afyon Motor Sports Center w Turcji, gdzie palące słońce i silny wiatr dostarczyły sporo pracy ekipom technicznym, które walczyły o to, aby tumany kurzu nie spowiły toru.

Pierwszy wyścig klasy MXGP w całości należał do Jeremy'ego Seewera, który prowadził od pierwszego aż do ostatniego okrążenia odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tym roku i pierwsze na Kawasaki.

2023 05 Barton GT srodtekst

Do udanych nie zaliczą tego wyścigu Romain Febvre i Jeffrey Herlings. Fabvre upadł po kontakcie z Herlingsem jeszcze przed pierwszym zakrętem, a Herlings, również na pierwszym okrążeniu, zaliczył upadek. Finalnie Febvre ukończył wyścig na siódmej, a Herlings na dziesiątej pozycji.

O drugie miejsce batalię stoczyli Maxime Renaux i Jorge Prado. Renaux w pewnym momencie odskoczył Prado i obronił swoją pozycję. Prado natomiast, gdyby nie błąd Tima Gajsera na dwa okrążenia przed końcem, straciłby trzecie miejsce.

W drugim wyścigu Prado objął prowadzenie, ale towarzyszył mu Gajser. Herlings jechał na trzeciej pozycji. Przez dużą część wyścigu liderzy jechali blisko siebie, do czasu, kiedy sukcesywne zwiększanie tempa przez Prado przyniosło oczekiwany efekt i dało mu odrobinę przewagi. Hiszpan odniósł zwycięstwo, a wynik 3-1 dał mu również zwycięstwo w rundzie. Podium uzupełnili Tim Gajser (4-2) i Jeremy Seewer (1-6).

Na dwie rundy do końca sezonu, liderem w tabeli pozostaje Tim Gajser, ale Jorge Prado zmniejszył jego przewagę do 14 punktów. Wszystko więc jest nadal na stole.

10. Ruben Fernandez

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 18 rundach)

10. Brian Bogers 306

Pierwszy wyścig klasy MX2 upłynął pod znakiem świetnej walki pomiędzy Lucasem Coenenem i Simonem Laengenfelderem. Na początku to Belg objął prowadzenie, ale Niemiec nie odpuszczał i zawodnicy wymieniali się pozycjami kilka razy. Ostatecznie to Coenen wykonał decydujący ruch i wygrał wyścig.

Sporo kłopotów sprawił liderowi klasyfikacji upadek Mikkela Haarupa na pierwszym okrążeniu. Zawodnik Triumpha zgarnął ze sobą bowiem Kaya de Wolfa, Camdena McLellana i Ferruccio Zanchi 'ego. De Wolf zdołał wrócić na czwarte miejsce ratując przy tym sporo punktów. Andrea Adamo zaliczył fatalny start, ale finiszował na piątej pozycji.

W drugim wyścigu de Wolf dobrze wystartował, zgarnął holeshota i objął prowadzenie. Nie mógł jednak czuć się bezpiecznie, ponieważ scigał go Lucas Coenen, który finalnie odebrał mu prowadzenie i wygrał wyścig uzyskując perfekcyjny wynik 1-1.

Kay de Wolf finiszował drugi i z wynikiem 4-2 stanął na drugim stopniu podium rundy. Trzecie miejsce zajął Simon Laengenfelder, który tym razem nie miał najlepszych pierwszych okrążeń, ale był w stanie awansować z szóstego miejsca na czwarte i uzyskać taki sam wynik punktowy, jak de Wolf (2-4).

Na dwie rundy przed końcem de Wolf ma 44 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji Lucasem Coenenem.