tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Herlings i de Wolf najlepsi w piaskach Lommel [VIDEO]

MXGP: Herlings i de Wolf najlepsi w piaskach Lommel [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.07.29, 11:15 Drukuj

MXGP Flandrii odbywało się na torze w Lommel, który jest bardzo wymagający. Wyścigi w "krainie piachu" to zawsze spore wyzwanie dla zawodników, a gdy dodać do tego palące słońce, poprzeczka wędruje jeszcze wyżej. Nie było łatwo, czego dowodem były liczne upadki w obu klasach, ale nie wszyscy jechali tylko na przetrwanie. Dlatego nie brakowało również świetnych pojedynków i imponujących szarż.

W klasie MXGP pierwszy wyścig to kolejny popis Jeffreya Herlingsa, który początkowo nie potrafił odnaleźć swojego rytmu i mimo drugiego miejsca, tracił do prowadzącego Jorge Prado niemal 10 sekund. Gdy wreszcie zaczął zmniejszać dystans i zaczął się przymierzać do wyprzedzenia rywala, zderzył się z dublowanym zawodnikiem i wylądował na ziemi. Teraz miał już 15 sekund straty, a wyścig nieubłaganie zbliżał się ku końcowi.

Wydawało się, że Prado jest niezagrożony, ale wtedy Herlings uruchomił tryb "Bullet". Na każdym okrążeniu był szybszy o 2-3 sekundy od Prado i ostatecznie dogonił go, wyprzedził i wygrał. Chyba nikt inny nie byłby w stanie pojechać z taką prędkością w piaskach Lommel.

Calvin Vlaanderen uplasował się na trzecim miejscu, Romain Febvre był czwarty, a Tim Gajser uzupełnił pierwszą piątkę.

W drugim wyścigu ponownie to Jorge Prado zgarnął holeshota. Jeffrey Herlings wystartował na czwartym miejscu, ale tym razem obyło się bez upadków, więc w połowie wyścigu dogonił Prado, wyprzedził i znowu wygrał.

Trzecie miejsce wywalczył Febvre, a Tim Gajser musiał się zadowolić czwartą pozycją. Wynik 5-4 lidera generalki dał mu tym razem czwarte miejsce w klasyfikacji rundy.

10. Tom Koch

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 14 rundach)

10. Valentin Guillod 273

Pierwszy wyścig klasy MX2 obfitował w upadki i zaskakujące zamiany miejsc. Lucas Coenen rozbił się dwa razy, podobnie jak Liam Everts, Sacha Coenen wypadł z prowadzenia dokładnie tak, jak wcześniej Kay de Wolf, od którego przejął pierwsze miejsce. Ostatecznie wygrał de Wolf, który wyprzedził świetnie jadącego Ricka Elzingę. Trzecie i czwarte miejsce podzielili między siebie zawodnicy Triumpha: Camden Mc Lellan i Mikkel Haarup.

W drugim wyścigu Kay de Wolf rozbił się aż dwa razy, ale i i tak wygrał rundę z wynikiem 1-2. Zwycięzcą drugiego biegu był Simon Langenfelder, który w pierwszym zajął dopiero ósme miejsce. To wystarczyło Niemcowi na zajęcie najniższego stopnia podium. Z wynikiem 2-4 drugie miejsce w klasyfikacji dnia zajął Rick Elzinga.