tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Herlings i Coenen wygrywaj± drug± indonezyjsk± rundê MXGP [VIDEO]

Herlings i Coenen wygrywaj± drug± indonezyjsk± rundê MXGP [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.07.08, 10:46 Drukuj

Drugi weekend z rzędu tor Selaparang na wyspie Lombok gościł zawodników mistrzostw świata w Motocrossie. Tym razem ściganie odbywało się w odwrotnym kierunku, a temperatura i wilgotność powietrza były wyższe niż w zeszłym tygodniu, co jeszcze bardziej przetestowało możliwości i kondycję najlepszych kierowców świata.

W pierwszym wyścigu Tim Gajser zgarnął holeshota, ale tuż za nim podążał Jeffrey Herlings. Jorge Prado na pierwszym okrążeniu był dopiero szósty, ale szybko poradził sobie z częścią rywali i objął trzecie miejsce. Tam musiał się mierzyć z Calvinem Vlaanderenem, podczas gdy pierwsza dwójka spokojnie odjeżdżała. Kilka okrążeń przed metą, Herlings wyprzedził Gajsera, który niemal w tym samym momencie zaliczył upadek. Nie niepokojony Herlings dojechał do mety na pierwszej pozycji. Za nim uplasowali się Gajser i Vlaanderen, a Prado był czwarty.

W drugim wyścigu Herlings już w trzecim zakręcie wyprzedził zdobywcę holeshota, którym ponownie był Gajser i nie oddał prowadzenia aż do końca wyścigu, mimo że niemal od początku miał problemy ze sprzęgłem.

Drugie i trzecie miejsce, podobnie jak w pierwszym wyścigu zajęli Gajser i Vlaanderen, a Jorge Prado tym razem był piąty. W klasyfikacji nadal prowadzi Gajser z przewagą 34 punktów nad Prado. Trzecie miejsce zajmuje Herlings, który ma 51 punktów straty do lidera, ale tylko 17 do drugiego w tabeli Prado.

10. Mattia Guadagnini

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

10. Valentin Guillod 259

W pierwszym wyścigu klasy MX2 holeshota zgarnął Simon Laengenfelder, ale szybko został wyprzedzony przez Lucasa Coenena oraz Kaya de Wolfa. Dwójka zawodników Husqvarny prowadziła przez większość wyścigu i tylko błąd popełniony przez de Wolfa na 11. okrążeniu pozwolił objąć drugie miejsce Laengenfelderowi.

W drugim wyścigu ponownie holeshot należał do Laengenfeldera, ale w pościg za nim ruszył niemal natychmiast Lucas Coenen. Błąd Niemca pozwolił Belgowi objąć prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Za nim podążał uparcie Mikkel Haarup, który jednak został wyprzedzony przez Andreę Adamo na dwa okrążenia przed końcem wyścigu. Kay de Wolf tym razem nie ustrzegł się błędów oraz upadku i w konsekwencji zajął dopiero szóste miejsce.

W klasyfikacji rundy, z dwoma zwycięstwami, pierwsze miejsce zajął Lucas Coenen, a za nim uplasowali się Mikkel Haarup (4-3) oraz Simon Laengenfelder (2-5). W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się Kay de Wolf, który ma 49 punktów przewagi nad Lucase Coenenem i 67 nad Simonem Laengenfelderem.