tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Gajser i de Wolf wygrywaj± we Frauenfeld [VIDEO]

MXGP: Gajser i de Wolf wygrywaj± we Frauenfeld [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.08.26, 10:25 Drukuj

Podczas siedemnastej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie zawodnicy doświadczyli zmiennej aury i zmiennych warunków na torze Schweizer Zucker. Szwajcaria powitała ich upałem i słońcem podczas sobotnich kwalifikacji, aby w niedzielę przynieść ciemne chmury oraz deszcz. Warunki na torze stały się na trudne, a głębokie koleiny nie wszystkim przypadły do gustu. Umiejętności jazdy w błocie i determinacja okazały się kluczowe.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP holeshota zgarnął powracający po kontuzji Maxime Renaux. Szybko jednak Tim Gajser wyprzedził zarówno jadącego na drugiej pozycji Jorge Prado, jak i samego lidera. Gajser miał ewidentnie swój dzień, nie tylko wygrał, ale miał na linii końcowej ponad 14 sekund przewagi nad drugim Jeffreyem Herlingesm, który po średnim starcie musiał przedzierać się z dalszych pozycji. Trzeci na mecie zameldował się Jorge Prado. Pierwszą piątkę uzupełnili Jeremy Seewer i Maxime Renaux.

W drugim wyścigu w czołówce mogliśmy podziwiać zaciętą walkę pięciu zawodników. Obronną ręką z tego starcia wyszedł Tim Gajser, który wygrał drugi wyścig tego dnia oraz rundę. Dwa kolejne miejsca wyglądały tak samo, jak w pierwszym biegu: na drugim Jeffrey Herlings, który ponownie po słabym starcie musiał swoje "odpracować" oraz trzecie Jorge Prado. Tym razem pierwszą piątkę uzupełnili Romain Febvre i Jeremy Seewer.

W klasyfikacji sezonu prowadzi Gajser, który ma obecnie 18 punktów przewagi nad Prado. Na trzecim miejscu, aż 42 punkty za liderem plasuje się Jeffrey Herlings.

10. Andrea Bonacorsi

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 17 rundach)

10. Brian Bogers 295

W pierwszym wyścigu klasy MX2 holeshot należał do wracającego po kontuzji Thibaulta Benistanta, który prowadził przez dłuższy czas. Jego upadek jednak sprawił, że prowadzenie przejął Kay de Wolf, za którym gnał Liam Everts. Mimo, że Everts mocno wywierał presję na de Wolfa, Holender wybronił swoją pozycję i wygrał. Everts drugi, Benistant trzeci.

Drugi wyścig wygrał Simon Langenfelder, ale zajęło mu aż 22 minuty, aby wyprzedzić prowadzącego Karlisa Albertsa Reisulisa. Łotysz zaliczył, póki co, swój najlepszy start w klasie MX2, a przypomnijmy, że przeniósł się z EMX250 zaledwie klika rund temu.

Kay de Wolf zajął trzecie miejsce i wygrał rundę (1-3). Mikkel Haarup był czwarty, a Everts piąty, Belg rozbił się na pierwszym okrążeniu i przedzierał się z 16. miejsca. Przy lepszym starcie i odrobinie szczęścia Everts miałby duże szanse na zwycięstwo w GP.