XVI Zlot Motocykli WSK. Wielkie ¶wiêto marki ju¿ w najbli¿szy weekend
W najbliższy weekend Świdnik stanie się wyjątkowym miejscem dla fanów oldtimerów.
To tutaj odbędzie się zlot fanów motocykli WSK, który przyciąga miłośników jednośladów produkowanych od połowy lat 50. ubiegłego wieku przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku. Wydarzenie będzie częścią obchodów 70-lecia miasta i potrwa trzy dni, od piątku 30 sierpnia do niedzieli 1 września.
XVI Zlot Motocykli WSK i innych rozpocznie się w piątek o godz. 15, gdy do parku Zator przy ul. Fabrycznej 5 zaczną przybywać pierwsi motocykliści. Główną atrakcją wydarzenia będzie tradycyjna parada motocykli, która wystartuje w sobotę o godz. 12 z ul. Sportowej. Uczestnicy przejadą głównymi ulicami Świdnika, prezentując unikatowe modele swoich maszyn, po czym zbiorą się na placu Konstytucji 3 maja na pamiątkową fotografię, a następnie wrócą na teren zlotu.
Podczas weekendu zlotowego organizatorzy liczą na obecności od 2 do 3 tysięcy motocyklistów, w tym gości z Norwegii i Wielkiej Brytanii. Program wydarzenia obejmuje także koncerty, w tym występy zespołów "Machina" i "DrGREE", a wieczorem odpowiednie tło muzyczne zapewni DJ Marecki. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w giełdzie staroci i części motocyklowych, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkursach takich jak przeciąganie liny, rzut beczką, czy konkurs na najstarszy motocykl zlotu. Na miejscu dostępne będą stoiska gastronomiczne.
Zlot zakończy się w niedzielę wspólnym śniadaniem, na którym serwowane będą lokalne specjały. Mieszkańcy Świdnika będą mieli również okazję obejrzeć motocykle w Galerii Venus w godz. 11.00-16.00. Impreza jest biletowana, a więcej informacji można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury, współorganizatora wydarzenia wraz ze Świdnickim Klubem Motocyklowym USARZ.
Z linii fabrycznych Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku zjechały ponad 2 miliony egzemplarzy motocykli w latach 1955 do 1985. Egzemplarze, które przetrwały do dziś, z każdym rokiem zyskują na wartości - głównie ze względu na nostalgię i pamięć marki, której pojazdy w całości powstawały w Polsce.
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze