Praca w drogówce. Chcesz du¿o je¼dziæ motocyklem? To marzenie mo¿e siê spe³niæ
Jeśli nieźle prezentujesz się w mundurze i dobrze jeździsz na motocyklu, Komenda Miejsca Policji w Legnicy ma dla ciebie ofertę pracy. Właściwie etatów jest kilkanaście, więc możesz zabrać na rozmowę kolegów.
Policja w Legnicy szuka chętnych, którzy poradziliby sobie jako funkcjonariusze drogówki. Nie jest to łatwa praca, bo mundurowi tej formacji zajmują się wypadkami drogowymi, kontrolą techniczną, sprawdzaniem dokumentów pojazdów i kierowców, zabezpieczeniem różnego rodzaju przejazdów, kierowaniem ruchem drogowym i wieloma innymi sprawami.
Praca jest wymagająca psychicznie i fizycznie, bo przecież to policja wraz z pogotowiem ratunkowym jest pierwsza na miejscu najtragiczniejszych wypadków, nie wspominając o agresywnych kierowcach, pijanych lub pod wpływem narkotyków.
W zamian policja obiecuje brak… monotonii w pracy, bezpieczeństwo zatrudnienia, możliwość awansu, szeroki pakiet świadczeń i opcję wcześniejszego przejścia na emeryturę.
Oczywiście specyfika pracy w drogówce wymusza konieczność szkoleń w jeździe służbowymi samochodami lub motocyklami. Funkcjonariusze pełnią służbę, korzystając z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, mogą również wybrać formacje motocyklowe.
Jeśli przemawia do ciebie hasło "służyć i chronić" i jesteś Dolnoślązakiem, możesz zadzwonić pod numer 47 874 15 07, którzy należy do działu kadr Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Pod powyższym numerem uzyskasz wszelkie dodatkowe informacje.
Ile zarabia policjant? Aktualnie zgłaszając się do służby i po przejściu procesu rekrutacyjnego zakończonego mianowaniem na policjanta, można liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 4 tys. złotych netto.
Wynagrodzenie funkcjonariusza to suma kilku składników, w tym wynagrodzenia zasadniczego zależnego od grupy zaszeregowania, następnie dodatku stażowego, a także dodatków służbowego i za stopień. Kolejny przywilej to mundurówka, nagroda roczna, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym może być atrakcyjny dla młodych ludzi.
Oczywiście w policji funkcjonują różne wydziały: ruchu drogowego, prewencji, kryminalny, dochodzeniowo-śledczy, ds. nieletnich, przestępstw gospodarczych, jak również policji wodnej, konnej i formacje antyterrorystyczne.
Obecnie w polskiej policji służbę pełni ponad 95 tys. funkcjonariuszy, z czego na stanowiskach wykonawczych ponad 82 tys. Ponad 13,4 tys. mundurowych (14,1 proc. ogółu) pełni służbę na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych wyższego szczebla.
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze