tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 HEWC: Bolt wygrywa w Hiszpanii, Lettenbichler koñczy sezon z trzecim tytu³em mistrzowskim

HEWC: Bolt wygrywa w Hiszpanii, Lettenbichler koñczy sezon z trzecim tytu³em mistrzowskim

Autor: Dominika Jochymska 2024.10.28, 12:07 Drukuj

Z powodu kontuzji, Billy Bolt nie miał zbyt wielu okazji do ścigania się w tegorocznych Mistrzostwach Świata Hard Enduro. Po czwartym miejscu w Sea to Sky, tym razem zwyciężył w Hixpania Hard Enduro nie pozostawiając rywalom wątpliwości, Manuel Lettenbichler, który startował kontuzjowany, zajął trzecie miejsce i zdobył trzeci w karierze tytuł mistrza świata.

W swoim zaledwie drugim starcie po przerwie spowodowanej kontuzją, Billy Bolt zdominował główny wyścig Hixpania Hard Enduro - El Camino Perdido, prowadząc od startu do mety.

Deszcz sprawił, że śliskie kamienie stały się jeszcze trudniejsze do pokonania, co nie przeszkodziło Billy'emu Boltowi w objęciu prowadzenia już na początku rywalizacji. Format kilku krótszych okrążeń zdecydowanie lepiej pasuje Brytyjczykowi, więc szybko wypracował sobie przewagę nad drugim Mario Romanem, która na ostatnim podjeździe wynosiła siedem minut.

Trzeci na mecie zameldował się Manuel Lettenbichler, który w trakcie wyścigu zaliczył kosztowny upadek i do kontuzji nadgarstka odniesionej podczas Sea to Sky, dołożył kontuzję kostki. Pierwszą piątkę, która zaliczyła pięć okrążeń w regulaminowym czasie, zamknęli Graham Jarvis i Wade Young.

Tym sposobem Lettenbichler, który przed ostatnią rundą miał 17 punktów przewagi w klasyfikacji, zdobył swój trzeci tytuł mistrzowski HEWC, a na podium sezonu uplasowali się również Wade Young i Mario Roman.