tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja wygrywa Sześciodniówkę. Polacy plasują się w pierwszej dziesiątce

Francja wygrywa Sześciodniówkę. Polacy plasują się w pierwszej dziesiątce

Autor: Dominika Jochymska 2024.10.22, 12:06 Drukuj

98. edycja Six Days Enduro za nami. W Silleda w Hiszpanii, najlepszą okazała się drużyna Francji, która zdobyła World Trophy. Polacy jadący w barwach narodowych Enduro Team Poland M. Wróbel, po niemal tygodniu rywalizacji, zajęli dziesiąta pozycję.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników wiele wyzwań - od szybkich przejazdów, przez miejsca pełne kamieni, aż do leśnych tras zalanych wodą i skrywających niespodzianki w postaci chociażby żwiru.

Hiszpania, tym razem nie rozpieszczała drużyn aurą, a finałowy test crossowy stał się dla wszystkich niełatwą przeprawą. Pogoda była bowiem tak zła tego ostatniego dnia, że ​​był to ogromny test dla zmęczonych kierowców i ich motocykli. Niektóre odcinki toru były w porządku, ale inne były na tyle złe, że można było całkowicie zakopać motocykl. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że aby ukończyć jako pierwszy, najpierw trzeba w ogóle ten wyścig ukończyć.

W tym teście, najszybszy duet tegorocznego ISDE - Steve Holcombe i Josep Garcia, prowadzili na pierwszym okrążeniu wielkiego finału. Po tym, jak Steve'owi zbetonowało ręce, Josep przemknął obok,zgarniając po raz czwarty zwycięstwo w klasyfikacji łącznej, a także indywidualny medal klasy E1.

Mistrz GNCC Johnny Girror przebił się przez błoto, zajmując drugie miejsce przed Holcombem, który wygrał klasę E2 i zajął drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Medal klasy E3 trafił do Leo Le Quere.

Jednak pomimo imponujących wyników indywidualnych wspomnianych zawodników, oczy całego świata enduro zwrócone były na drużynę francuską, która udzieliła rywalom kolejnej lekcji jazdy zespołowej, tak jak robiła to przez cały tydzień.

Wszyscy czterej zawodnicy: ​​Theo Espinasse, Le Quere, Hugo Blanjoue i Julien Roussaly - nie tylko bezpiecznie dotarli do mety, ale wszyscy znaleźli się w pierwszej piętnastce., Do takiego wyniku nie zbliżyła się żadna inna drużyna.

To dziewiąte World Trophy zdobyte przez Francuzów, którzy uzyskali łączny czas 14:05’34,97 przed USA (14:11'13,05), a podium uzupełniła Hiszpania z czasem 14:19'47,30.

Kadra Enduro Team Poland M. Wróbel w składzie: Aleksander Bracik, Dawid Babicz, Kacper Baklarz oraz Gabriel Chętnicki wywalczyła dziesiąta lokatę z łącznym czasem 15:19'09,07.