tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: piêæ tytu³ów mistrzowskich zdobytych przez zawodników Metzelera

EnduroGP: piêæ tytu³ów mistrzowskich zdobytych przez zawodników Metzelera

Autor: Dominika Jochymska 2024.09.17, 12:05 Drukuj

W miniony weekend oficjalnie zakończył się sezon Mistrzostw Świata EnduroGP. Finałowa runda odbyła się we francuskim miasteczku Brioude, gdzie zawodnicy wyposażeni w opony Metzeler MCE 6 Days Extreme zdobyli aż pięć tytułów mistrza świata.

Trasa wyścigu miała łącznie 75 kilometrów długości i składała się z trzech testów, które każdego dnia zawodnicy musieli zaliczyć trzy razy. Cross Test o długości 5,4 km był rozgrywany na łąkach, Enduro Test o długości 6,8 km charakteryzował się miękkim i błotnistym podłożem, szczególnie trudnym z powodu korzeni, a Extreme Test o długości 1,8 km, w większości był naturalny z kilkoma dołożonymi sztucznymi sekcjami.

2023 05 Barton GT srodtekst

Josep Garcia został koronowany na mistrza świata już w sobotę po zwycięstwie w klasie EnduroGP, a kolejnego dnia zdobył również tytuł w klasie E1. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza w tym sezonie zdobył Steve Holcombe, który we Francji dwukrotnie zajął drugie miejsce. Doskonały był drugi dzień dla Brada Freemana, który przyniósł mu zwycięstwo w wyścigu klasy EnduroGP i pomógł przypieczętować tytuł mistrzowski w klasie E3.

Andrea Verona, mimo że po GP Walii miał już w kieszeni tytuł w klasie E2, nie zatrzymywał się i we Francji do swojego dorobku dorzucił dwa zwycięstwa w tej klasie.

W klasie Youth Pietro Scardina dwukrotnie uzyskał najlepszy czas i zdobył tytuł wicemistrzowski. Obrońca tytułu w tej klasie, Manuel Verzeroli, który miał go już w kieszeni po GP Walii, we Francji stanął na starcie w klasie Junior uzyskując wyniki 11-14.