tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Capirossi i Vermeulen zostają w Rizla Suzuki na kolejny sezon
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Capirossi i Vermeulen zostają w Rizla Suzuki na kolejny sezon

Autor: Michał "Mick" Fiałkowski 2008.09.05, 13:03 Drukuj

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi sugestiami, Suzuki poinformowało dzisiaj o przedłużeniu kontraktów z Lorisem Capirossim i Chrisem Vermeulenem. Włoch i Australijczyk będą reprezentowali ekipę Rizla Suzuki w MotoGP także w sezonie 2009.

Loris Capirossi, najstarszy i najbardziej doświadczony zawodnik w Grand Prix dołączył po brytyjskiego składu na początku tego sezonu po pięciu latach spędzonych w Ducati, zaś Vermeulen, który w poprzednim sezonie na francuskim torze Le Mans wywalczył dla japońskiego producenta pierwsze zwycięstwo w MotoGP od czasu przesiadki królewskiej klasy na motocykle czterosuwowe, reprezentuje ekipę od trzech lat.

„Jestem bardzo wdzięczny kierownictwu zespołu za wiarę we mnie, choć w tym roku nie byłem w pełni sił z uwagi na kontuzje." - powiedział Capirossi. „To chyba najciężej pracująca ekipa na paddocku, a ja cały czas liczę na wizyty na podium, pole position oraz zwycięstwa i wierzę, że dokonamy tego razem. Chciałbym zakończyć swoją karierę w barwach Suzuki i zrobić to w wielkim stylu."

„Miałem oferty od innych zespołów, ale bardzo chciałem zostać w Suzuki pod warunkiem, że uda się nam dojść do porozumienia jeśli chodzi o warunki nowego kontraktu." - dodał Vermeulen, który w San Marino zakończył pozytywnie długie negocjacje z brytyjską ekipą i ostatecznie odrzucił ofertę zastąpienia Troya Baylissa w ekipie Ducati w World Superbike. „Spędziliśmy razem trzy lata podczas których zarówno motocykl jak i jak sam dokonaliśmy ogromnych postępów."

W klasyfikacji generalnej 26'letni Australijczyk i 34'letni Włoch zajmują odpowiednio szóste i dziewiąte miejsce i mimo trudnego początku sezonu, w tym roku łącznie mają już na swoim koncie trzy wizyty na podium. Od Grand Prix San Marino obaj ścigają się korzystając z nowej, poprawionej wersji Suzuki GSV-R.

Decyzja Rizla Suzuki oznacza, iż w przyszłym roku w barwach zespołu nie zobaczymy dwukrotnego mistrza USA klasy Superbike, Teksańczyka Bena Spiesa, który chce za wszelką cenę awansować do królewskiej klasy. Nieoficjalnie mówi się, że 22'latek może podpisać umowę z jedną z prywatnych ekip Hondy lub satelickim zespołem Alice Ducati.

Capirossi i Vermeulen już za tydzień wystartują w czternastej rundzie MotoGP na amerykańskim torze Indianapolis. W wyścigu z dziką kartą w barwach Rizla Suzuki weźmie także udział Ben Spies, który podczas weekendu ma ogłosić swoje przyszłoroczne plany.


NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Czy zamienisz kiedyś motocykl na elektryczny?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  • 89 00
    Oxford-Dormex-Indoor-Motorcycle-Cover.jpg
    Oxford Dormex (rozmiar L) -Pokrowiec na motocykl pod dachem
    kup teraz
  • 799 00
    mototentt.jpg
    Mototent garaż na motocykl XL
    (wymiary: 3 x 1,2 metra)
    kup teraz
  • 32 00
    tshirttylred.jpg
    Koszulka T-shirt Ścigacz.pl klasyk z dużym logo na plecach - męska czerwona rozmiary XS-XL
    kup teraz
  • 89 00
    Oxford-Dormex-Indoor-Motorcycle-Cover.jpg
    Oxford Dormex (rozmiar L) -Pokrowiec na motocykl pod dachem
    kup teraz
  • 799 00
    mototentt.jpg
    Mototent garaż na motocykl XL
    (wymiary: 3 x 1,2 metra)
    kup teraz
NAS Analytics TAG
na górę