Bosch kontra brak półprzewodników. Niemiecki producent chce rozwiązać problem
Projekt "Transform", pod tą nazwą kryje się projekt budowy łańcucha dostaw półprzewodników. Będzie mu przewodził niemiecki gigant - Bosch.
Konsorcjum składające się z 34 producentów i dowodzone przez elektronicznego giganta chce od podstaw zbudować łańcuch dostaw półprzewodników - począwszy od surowców, a skończywszy na produktach końcowych. Szacuje się, że rynek ten będzie rósł o 30 proc. rocznie, a w 2025 roku ma być wart 2,5 mld dolarów. Do produkcji ma posłużyć SiC - czyli węglik krzemu. Jest to materiał ceramiczny, który występuje w naturze jako minerał moissanit.
Moissanit to bardzo rzadki minerał, ale jednocześnie jest przyjazny środowisku. Nie wymaga wydobycia, ponieważ powstaje w specjalnych laboratoriach. Węglik krzemu jest stosowany także w branży jubilerskiej. Charakteryzuje go możliwość pracy w wyższych temperaturach niż w przypadku komponentów wytwarzanych z silikonu. Projekt "Transform" otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 89 mln euro.
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze" niż w przypadku komponentów wytwarzanych z silikonu" wytwarzanych z krzemu nie silikonu... :D
Odpowiedz"Silikony – syntetyczne polimery krzemoorganiczne o strukturze siloksanów, w których wszystkie atomy krzemu połączone są z grupami alkilowymi"
Odpowiedz