BEL przed sezonem - Wolverhampton Wolves
Jako drugą dziś drużynę z British Elite League przedstawiamy "Wilki" z Wolverhampton.
Informacje ogólne:
Ekipa „Wilków" w poprzednim sezonie uplasowała na szóstej pozycji. Drużyna promotora - Chrisa Van Straatena, swoje mecze "domowe" będzie rozgrywać w poniedziałki. Wolverhampton jest trzykrotnym zdobywcą złotego medalu British Elite League. Do tego należy jeszcze dodać cztery srebra i dwa mdale brązowe. Wszystkie medale klub zdobył w przeciągu ostatnich 20 lat.
Transfery:
Trzon zespołu pozostał niezmieniony. Pozostała wielka trójka - Peter Karlsson, Billy Hamill oraz Fredrik Lindgren. Z klubem pożegnali się natomiast zawodnicy drugiej linii - Ronnie Correy oraz Christian Hefenbrock. O ile „Hefe" wydawał się przyszłościowym zawodnikiem to Ronnie jest już bardzo wiekowym jeźdźcem i jego odejście do Swindon nie powinno zaszkodzić ekipie Chrisa van Straatena. W ich miejsce przybyli nowi w postaci Anglika - Davida Howe oraz Holendra Theo Pijpera. David, który na polskich torach radzi sobie średnio, a u siebie w Anglii potrafi wygrać z każdym i jego transfer może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i powinien on godnie zastąpić młodego Niemca. Holender, Pijper dla Polaków jest dość egzotycznym nazwiskiem. Startował on parę razy w Polsce w różnych zawodach jeszcze młodzieżowych europejskich czempionatach. Nigdy w nich nie błyszcząc. Pożegnano się również z Benem Wilsonem oraz Francuzem, Mathieu Tresarrieu i ich miejsce na rezerwie zajął Carl Wilkinson.
Skład Drużyny:
Peter Karlsson
Billy Hamill
Fredrik Lindgren
David Howe
Magnus Karlsson
William Lawson
Theo Pijper
Carl Wilkinson (rezerwowy)
Lider Zespołu:
Bezapelacyjnym liderem „Wilków" jest Peter Karlsson. Wykręcił on najwyższą średnią ze wszystkich zawodników Wolverhampton w poprzednim sezonie. Nie wiele mniej ustępuje mu już legenda speedway'a w Stanach Zjednoczonych - Billy Hamill. Miniony sezon „Bulleta" na Wyspach był bardzo udany i w tym sezonie, również będzie on chciał udowodnić, że niektórzy przedwcześnie wysyłali go na emeryturę. Za dwoma bardzo doświadczonymi zawodnikami, wychowuje się być może przyszły lider „Wilków" - Fredrik Lindgren, który jako trzeci zawodnik drużyny legitymuje się ponad dwu punktową średnią biegową. Ciężar spotkania i wyniku drużyny będzie spoczywał na tej trójce zawodników
Polski Akcent:
W nadchodzącym sezonie w Wolverhampton niestety nie wystartuje, żaden z Polaków. W poprzednim sezonie startował tam Krzysztof Pecyna, który wystąpił tylko w jednym meczu. W latach 2000-2004 „Wilkiem" był Adam Skórnicki, który uchodził za ulubieńca publiczności w Wolverhampton i robił furorę w tamtejszym klubie.
Ocena Przedsezonowa:
Przy niezmienionym trzonie zespołu i bardzo wyrównanej trójce liderów dużo będzie zależeć od drugiej linii. Magnus Karlsson i David Howe powinni się w tej roli sprawdzić bardzo dobrze. Wielką niewiadomą jest postawa Theo Pijpera oraz rezerwowego Wilkinsona, więc w przypadku kontuzji w Wolverhampton może być nieciekawie. Jeżeli urazy będą „Wilki" omijać szerokim łukiem, a „Bullet" zaprezentuje się na takim poziomie jak rok temu to Wolverhampton może się włączyć do walki o medale, a już na pewno uplasują się powyżej ubiegłorocznej szóstej pozycji.
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze