tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha opuszcza WSS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha opuszcza WSS

Autor: Piotr Jędrzejak 2009.12.22, 15:16 4 Drukuj

Począwszy od sezonu 2010, w klasie Supersport wyścigów WSBK, nie zobaczymy już fabrycznego teamu Yamahy

Po zwycięstwie Cala Crutchlowa w Supersportach, Japończycy zdecydowali się opuścić tą klasę. Przyszłoroczny program Yamahy Motor Europe nie przewiduje inwestycji w wyścigi motocykli o pojemnościach 600 cm3. Wolą przeznaczyć zaoszczędzone środki na rozwój projektów World Superbike oraz MotoGP.

Opuszczenie WSS Yamaha rozważała już dawno. Odbyły się również rozmowy z zespołem Stiggy Racing, który miałby przejąć opiekę nad japońskim motocyklem, a producent częściowo by go wspierał. Niestety na przeszkodzie stanęły warunki podyktowane przez Yamahę. Finalnie Stiggy Racing wycofał się nie tylko ze startów w Supersportach, ale również w Superbikeach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Fan 22/12/2009 23:17

Dramat. Po prostu dramat.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Czy zamienisz kiedyś motocykl na elektryczny?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę