tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 World Superbike pojedzie na Assen
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

World Superbike pojedzie na Assen

Autor: Lovtza 2015.04.17, 09:52 Drukuj

Przed nami wyścigowy weekend na torze w Assen. Właśnie rusza czwarta tegoroczna runda World Superbike.

Assen TT Circuit położony we Fryzji około 180 km na północ od Amsterdamu gości wyścigi WSBK od 1992 roku. W 40 dotychczasowych wyścigach Ducati wygrało aż 24 z nich. W 2006 roku tor został znacząco zmodyfikowany, jego konfiguracja uległa zmianie, co zaczęło faworyzować motocykle z czterocylindrowymi silnikami. Czy Chaz Davis znakomicie radzący  sobie ostatnio na Panigale (Brytyjczyk dał w ubiegły weekend Włochom pierwsze zwycięstwo od roku 2012) odwróci ten trend ponownie na korzyść Ducati? Trudno powiedzieć, bo z uwagi na specyficzną niderlandzką aurę nikt nie jest do końca przewidzieć w jakich warunkach odbywać będą się wyścigi. Rano może być sucho i bardzo ciepło, wieczorem może być zimno, wietrznie i mokro. Na chwilę obecną prognozy pogody mówią o tym, że będzie sucho przez cały weekend, ale temperatury oscylujące wokół 10 stopni Celsjusza raczej nie będą rozpieszczały zawodników… i opon.

NAS Analytics TAG

Faworyci w klasie Superbike? Z uwagi na konfigurację obiektu i dotychczasowy przebieg rywalizacji obstawiamy ekipę Kawasaki. Rea, który wygrał II wyścig na Assen w ubiegłym roku, jest w znakomitej dyspozycji i pozostaje mieć nadzieję, że wyleczył się z przeziębienia które dokuczało mu w Aragonii. Sykes w ubiegły weekend co prawda leżał w drugim wyścigu, ale niedocenianie go, byłoby dużym błędem. W sposób oczywisty oczy fanów zwrócone będą także na Chaza Davisa. Dla ekipy Pata Honda będzie to praktycznie runda domowa i zapewne Van Der Mark będzie w stanie włączyć się do rywalizacji o podium. Mistrz Świata Sylvain Guintoli? Francuz chyba nie nabrał jeszcze mistrzowskiego tempa i odnieść można wrażenie, że trudno dogadać mu się z nową dla niego CBR1000RR.

W Supersportach faworytem wydaje się być doświadczony Sofuoglu. O podium będą walczyli jednak również Jacobsen, Wilairot, Rea czy Cluzel. Spodziewamy się tutaj bardzo emocjonującej rundy.

Wyścigi zobaczyć będziecie mogli na żywo w niedzielę na antenie Eurosport i Eurosport 2.

Reklama

POZNAJ NOWY SALON HONDA WYSZOMIRSKI »
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Czy planujesz w tym roku zmianę motocykla?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  • 32 00
    tshirttylred.jpg
    Koszulka T-shirt Ścigacz.pl klasyk z dużym logo na plecach - męska czerwona rozmiary XS-XL
    kup teraz
  • 799 00
    mototentt.jpg
    Mototent garaż na motocykl XL
    (wymiary: 3 x 1,2 metra)
    kup teraz
  • 89 00
    Oxford-Dormex-Indoor-Motorcycle-Cover.jpg
    Oxford Dormex (rozmiar L) -Pokrowiec na motocykl pod dachem
    kup teraz
NAS Analytics TAG
na górę