tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSB Monza - Zapowiedź
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

6
5
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WSB Monza - Zapowiedź

Autor: Michał "Mick" Fiałkowski 2009.05.06, 21:52 2 Drukuj

Piąta runda World Superbike, tym razem na legendarnym włoskim torze Monza, już w ten weekend.

Jako lider klasyfikacji generalnej, do Włoch przybędzie w ten weekend Japończyk Noriyuki Haga... i niezależnie od tego co się wydarzy, zawodnik fabrycznego zespołu Xerox Ducati nadal będzie przewodził w tabeli po niedzielnych wyścigach. Różnica pomiędzy Hagą, a drugim w generalce, Amerykaninem Benem Spiesem, to aż sześćdziesiąt punktów, czyli o dziesięć więcej niż maksymalna pula do zdobycia w niedzielę.

To jednak Spies był na torze Monza najszybszy podczas testów, które odbyły się tu kilka tygodni temu. Zawodnik Yamahy będzie więc z pewnością bardzo groźny i to nie tylko podczas sobotniej sesji Superpole, w której dominuje od początku sezonu.

Aktualny mistrz Wielkiej Brytanii klasy Superbike, Shane Byrne, póki co w mistrzostwach świata nie błyszczy, ale tydzień temu wystartował tutaj w drugiej rundzie mistrzostw Włoch i był bezkonkurencyjny w obu wyścigach. Dodatkowy trening może dać Brytyjczykowi sporą przewagę. Na start w CIV liczyła także ekipa Alstare Suzuki Brux, ale ostatecznie plany spaliły na panewce. Max Neukirchner, który we Włoszech odniósł rok temu swoje pierwsze zwycięstwo, może w najbliższy weekend mimo wszystko znów zaskoczyć.

Z uwagi na długie proste i charakterystykę włoskiej trasy, trudnego weekendu spodziewa się trzeci w tabeli Leon Haslam. Brytyjczyk dwukrotnie stanął na podium w Assen, ale czy sztukę tą uda mu się powtórzyć chociaż połowicznie w niedzielę? W garażu ekipy Johana Stigefelta do Halsama dołączy w ten weekend znany z mistrzostw USA Jake Zemke, który zastąpi kontuzjowanego Johna Hopkinsa. Do rywalizacji powróci również pauzujący do niedawna Broc Parkes z fabrycznej ekipy Kawasaki.

Kto może zaskoczyć? Uważajcie na Aprilię, a przede wszystkim Maxa Biaggi oraz nieregularnie jeżdżącego Michela Fabrizio na fabrycznym Ducati. Doping własnych kibiców z pewnością doda im skrzydeł, jak i wielu innym Włochom, których na listach startowych przecież nie brakuje.

W klasie Supersport zabraknie niestety Pawła Szkopka, ale w Mistrzostwach Europy Superstock 600 znów zobaczymy Andrzeja Chmielewskiego (startował tutaj tydzień temu), a w Pucharze Superstock 1000, Mateusza Stokłosę (ma za sobą dwudniowe treningi w Poznaniu). Na codzienne relacje zapraszamy przez weekend na strony portalu Ścigacz.pl.

Weekend na Eurosporcie

Sobota

15:00 - Superpole (na żywo, Eurosport 2)

Niedziela

10:30 - Superstock 1000, wyścig (na żywo, Eurosport 2)
12:00 - Superbike, pierwszy wyścig (na żywo, Eurosport)
13:15 - Supersport, wyścig (na żywo, Eurosport)
15:30 - Superbike, drugi wyścig (na żywo, Eurosport 2)

17:30 - Superbike, drugi wyścig (powtórka, Eurosport)


NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Jaki olej do motocykla polecasz najbardziej?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  • 799 00
    mototentt.jpg
    Mototent garaż na motocykl XL
    (wymiary: 3 x 1,2 metra)
    kup teraz
  • 32 00
    tshirttylred.jpg
    Koszulka T-shirt Ścigacz.pl klasyk z dużym logo na plecach - męska czerwona rozmiary XS-XL
    kup teraz
  • 89 00
    Oxford-Dormex-Indoor-Motorcycle-Cover.jpg
    Oxford Dormex (rozmiar L) -Pokrowiec na motocykl pod dachem
    kup teraz
  • 799 00
    mototentt.jpg
    Mototent garaż na motocykl XL
    (wymiary: 3 x 1,2 metra)
    kup teraz
  • 32 00
    tshirttylred.jpg
    Koszulka T-shirt Ścigacz.pl klasyk z dużym logo na plecach - męska czerwona rozmiary XS-XL
    kup teraz
NAS Analytics TAG
na górę