WSB Misano - I wyścig Superbike
Max Neukirchner niespodziewanym zwycięzcą pierwszego, wyjątkowo ekscytującego wyścigu World Superbike na torze Misano.
Po starcie na prowadzenie wysunął się lider klasyfikacji generalnej, Australijczyk Troy Bayliss, zaś zdobywca pole position, Troy Corser, spadł w głąb stawki po przyblokowaniu w pierwszej szykanie.
Zawodnik Yamahy szybko jednak odrabiał straty i już po kilku okrążeniach znalazł się w prowadzącej grupie razem z czterema jeźdźcami Ducati - Rubenem Xausem, który wyprzedził Baylissa w połowie pierwszego kółka oraz Maxem Biaggim i Michelem Fabrizio.
Dwaj ostatni wykluczyli się z wyścigu po nieudanym ataku Fabrizio na dwunastym okrązeniu, Troy Bayliss stracił kontakt z liderami, zaś na czele stawki do tasującego się z Xausem Corsera dołączył w drugiej połowie dystansu Neukirchner.
Niemiec objął prowadzenie na siedem okrążeń przed metą liczącego dwadzieścia cztery kółka wyścigu, a w samej końcówce Xausa dopadł jeszcze Bayliss, który tym samym zagwarantował sobie najniższy stopień podium.
Drugi wyścig World Superbike odbędzie się na torze Misano o godzinie 15:30. Na relację na żywo zapraszamy na oficjalną stronę mistrzostw - worldsbk.com, zaś Eurosport już za chwilę, o godzinie 13:20, pokaże wyścig klasy Supersport.
Powiedzieli:
Max Neukirchner: „To niesamowity wynik. Przez cały weekend mieliśmy problemy z przyczepnością i zespół bardzo ciężko pracował, co chwilę zmieniając ustawienia. Udało się nam optymalnie ustawić motocykl i dzisiaj wszystko potoczyło się idealnie."
Troy Corser: „Po starcie straciłem wiele pozycji i niestety zbyt szybko zużyłem swoje opony starając się dogonić liderów. W samej końcówce motocykl strasznie się ślizgał i nie mogłem już nic zrobić by zaatakować Maxa."
Troy Bayliss: „Jak co roku, w ten weekend na Misano było strasznie gorąco i dlatego postanowiłem założyć najtwardszą mieszankę. Niestety nie zapewniała ona wystarczającej przyczepności i choć pod koniec wyścigu faktycznie byłem szybki, to jednak zbyt wiele straciłem w jego pierwszej połowie."
Wyniki wyścigu
(top 15)
1. Max Neukirchner, Suzuki
2. Troy Corser, Yamaha
3. Troy Bayliss, Ducati
4. Ruben Xaus, Ducati
5. Carlos Checa, Honda
6. Lorenzo Lanzi, Ducati
7. Jakub Smrz, Ducati
8. Gregorio Lavilla. Honda
9. Shinichi Nakatomi, Yamaha
10. Noriyuki Haga, Yamaha
11. Yukio Kayagama. Suzuki
12. Fonsi Nieto, Suzuki
13. Shuhei Aoyama, Honda
14. Ryukichi Kiynari, Honda
15. David Checa, Yamaha







Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze