Skutery elektryczne jako motocykle ratunkowe. Ekologiczna inicjatywa szpitala z Kuala Lumpur
Przyzwyczailiśmy się do tego, że motocykle ratunkowe to faktycznie motocykle z krwi i kości. Tymczasem jedno z centrów medycznych w Kuala Lumpur postawiło na skutery elektryczne. Do służby trafią dwa pojazdy, które bazują na jednośladach dostępnych także w Polsce.
Elektryczne skutery ratunkowe zasilą flotę Prince Court Medical Centre. To wysokiej klasy placówka, która jest jednym z najbardziej luksusowych szpitali w Azji. Jednak w ramach odpowiedzialności społecznej świadczy również darmowe usługi dla pacjentów zlokalizowanych w promieniu 10 km.
- Nasze zaangażowanie w opiekę nad pacjentami i działania ratunkowe sprawia, że stale dążymy do ustanawiania nowych standardów. Uruchomienie elektrycznych motocykli ratunkowych to duży krok w kierunku zapewniania szybszej i wydajniejszej pomocy medycznej - powiedział dr Shuba Srinivasan, dyrektor Prince Court Medical Center w komunikacie prasowym. Operatorem motocykli jest firma First Ambulance, która jest jednym z najbardziej uznanych prywatnych operatorów karetek w Azji.
Wszystko wskazuje na to, że bazą dla ratunkowych skuterów elektrycznych jest Super Soco CPX. Skuter ma dwie wymienne baterie o pojemności 45 Ah, które zapewniają zasięg do 140 km. Czas ładowania jednej baterii wynosi 3,5 godz. Deklarowana prędkość maksymalna wynosi 90 km/h, moc znamionowa to 4 kW, a maksymalny moment obrotowy - 171 Nm. Skutery z Kuala Lumpur są wyposażone w 3 kufry ze sprzętem medycznym, sygnały uprzywilejowania oraz gmole.
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze