tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy AM i A2 niezgodne z Konwencją Wiedeńską!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy AM i A2 niezgodne z Konwencją Wiedeńską!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.10.14, 10:33 13 Drukuj

Organizacja Narodów Zjednoczonych wniosła do Unii Europejskiej protest, który dotyczy nowych praw jazdy - są one niezgodne z Konwencją Wiedeńską o ruchu drogowym. Przypomnijmy, w ramach poprawy bezpieczeństwa UE postanowiła wprowadzić stopniowane kategorie i limity wiekowe dla motocyklowych praw jazdy, oczywiście unifikując je we wszystkich krajach członkowskich. Mieliśmy już okazję szczegółowo omówić nowe kategorie - nowelizacja wejdzie w życie wraz z 19. stycznia 2013 roku.

Punktami spornymi są kategorie A2 oraz AM, które nie wpisują się w Konwencję Wiedeńską, tym samym ją łamiąc. Została ona sporządzona w 1968 roku, a zadaniem jest standaryzacja prawa o ruchu drogowym we wszystkich państwach, które ją przyjęły. Ich mapę znajdziecie obok. Jak donosi ONZ, w wielu krajach nie ma podziału na pełne i niepełne kategorie prawa jazdy na motocykle, co dla osób podróżujących może być bardzo dużym utrudnieniem, również prawnym. ONZ podaje jasne przykłady – co ze świeżo upieczonym motocyklistą posiadającym kat. A, który przyjedzie na swoim litrowym, 200-konnym motocyklu do Europy? Oraz odwrotnie, co z europejskim motocyklistą posiadającym kat. A2, który spróbowałby poza Europą wypożyczyć pełnowymiarowy sprzęt?

Problem ma być przez Unię Europejską rozpatrzony. Czekamy na opinię i rozwój wypadków.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Jaki olej do motocykla polecasz najbardziej?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę