Elektryczny skuter Yamaha E01 - szkice patentowe trafi³y do sieci
Do sieci wyciekły szkice patentowe nadchodzącego elektrycznego skutera Yamahy, który będzie miał oznaczenie E01. Na pojawienie się tego pojazdu czekamy od 2019 roku.
Yamaha R01 została zaprezentowana jako koncept w 2019 roku, a dopiero w lutym producent zdecydował się na zarejestrowanie znaku towarowego. Najważniejszą cechą nowego pojazdu może być gotowość do stosowania wymiennych baterii, ponieważ Yamaha weszła w skład porozumienia producentów, które ma na celu ustandaryzowanie akumulatorów. To sprawi, że korzystanie z elektrycznych jednośladów stanie się przyjemniejsze.
Reklama
Kalendarz dla motocyklisty na rok 2026 Gwiazdy MotoGP.
Duży 42x30 cm. 79 zł WYSYŁKA GRATIS!
Kalendarz motocyklowy na rok 2026 ścienny, przedstawiający najważniejszych bohaterów tego sezonu MotoGP. Marc Marquez, Jorge Martin, Johann Zarco, Raul Hernandez, Fabio Quartararo, Franco Morbidelii, Pedro Acosta, Pecco Bagnaia, Marco Bezzecchi, Alex Marquez i inni w obiektywnie Łukasza Świderka, polskiego fotografa w MotoGP
KUP TERAZ. WYSY£KA GRATIS »
Szkice patentowe prawdopodobnie pokazują ostateczny kształt modelu E01. Uwagę przykuwają światła LED w stylu Yamahy R1. Gniazdo umożliwiające podłączenie skutera do prądu umieszczono pod elementem wyglądającym jak reflektor. Minusem z pewnością będzie niewielki schowek. Szyba jest całkiem spora, a dla wygody skuter będzie wyposażony zarówno w nóżkę boczną jak i stopkę centralną.
Szkice patentowe pokazujące Yamahę E01 zostały złożone już w 2019 roku, ale dopiero teraz opublikowało je japońskie biuro patentowe. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to E01 trafi do sprzedaży w 2022 roku.







Komentarze 1
Poka¿ wszystkie komentarzeNie wygl±da ¼le, mam vespe elettrica i z do¶wiadczenia wiem, ¿e elektryczny skuter to super rozwi±zanie. W mie¶cie nie ma problemów z ³adowaniem. Stacji jest sporo a ³aduje siê zaledwie 4h.
Odpowiedz