Bêd± je¼dziæ na skuterach i naprawiaæ zepsute smartfony. Nowa us³uga w Polsce
OPPO City Service to ekspresowe naprawy smartfonów. Działa to tak, że po kontakcie klienta z serwisem pracownik wsiadła na skuter i jedzie pod wskazany adres odebrać zepsuty telefon. Po naprawie smartfon wraca skuterem do właściciela.
Marka OPPO to chiński producent telefonów i urządzeń internetowych, który znajduje się w pierwszej piątce najczęściej wybieranych marek na globalnym rynku smartfonów. Firma istnieje od dwóch dziesięcioleci, ale na rynku polskim dostępna jest dopiero od stycznia 2019 roku. Teraz wprowadza w naszym kraju nową usługę, w której transport będzie odbywał się skuterami.
Oczywiście przyzwyczailiśmy się już do kurierów na skuterach, ale do tej pory z tej formy bardzo szybkiego transportu - szczególnie w zakorkowanych miastach - korzystało niewiele firm prowadzących inną działalność niż gastronomiczną. A tu proszę. Kto wie, może z czasem pojawia się na naszych drogach nawet skuterowe lub motocyklowe taksówki? Myślicie, że żartuję?
Właściwie to takie eksperymenty już miały miejsce. W Warszawie pierwsza moto taksówka wyruszyła w drogę ponad dekadę temu. Chętni na przejażdżkę i potrzebujący szybko dojechać od celu klienci mogli zamówić przejazd skuterem Suzuki Burgman 400. Ta usługa nie przetrwała próby czasu, ale pogłębiający się problem zakorkowanych przez samochody ulic największych miast Polski, w końcu przywróci tę inicjatywę.
Zresztą taksówki motocyklowe z powodzeniem działają w wielu krajach Azji, a na przykład w Dżakarcie są nawet bardziej popularne niż inne, tradycyjne formy komunikacji. Podobne rozwiązania funkcjonują też w Europie. Włosi mają swoje Scooterino, w Paryżu motocykle wożą pasażerów na lotnisko Orly, a zbliżona usługa w Londynie działa nieprzerwanie od 1990 roku.
Londyńskie moto taksówki też przewożą głównie spieszących się na lot pasażerów, zwłaszcza Stansted, Gatwick i City. Może już czas uruchomić motocyklową taksę na warszawskie lotnisko Chopina?
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze