tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Pro Motocross: Sexton przypieczętował tytuł mistrzowski podczas Ironman National [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.08.26, 12:59 Drukuj

53. sezon AMA Pro Motocrossu dobiegł końca. Finałowa runda pojechała w stanie Indianapolis. Podczas Ironman National oczekiwaliśmy na rozstrzygnięcia w klasie 450, w której liderem był Chase Sexton. W klasie 250, po tym, jak Haiden Deegan przypieczętował tytuł tydzień temu, do rozdania pozostały już tylko dwa kolejne miejsca na podium serii.

W klasie 450 po raz szósty w tym sezonie triumfował Chase Sexton (1-1), który tym samym przypieczętował swój tytuł mistrzowski i odebrał Edison Dye Cup. Drugie miejsce w Ironman National zajął Aaron Plessinger (2-2) dając KTM'owi wyniki 1-2. Podium uzupełnił Eli Tomac (4-3), dla którego była to dopiero druga runda po powrocie do startów.

Sexton został 28. zawodnikiem, który zdobył tytuł w klasie 450 w 53 sezonach trwania serii. Równocześnie jest także 17. zawodnikiem, który wygrał zarówno Monster Energy AMA Supercross, jak i mistrzostwa AMA Pro Motocross. Lawrence, który zajął tym razem czwarte miejsce (3-6), zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, 42 punkty za Sextonem. Aaron Plessinger zajął trzecie miejsce, 101 punktów za kolegą z zespołu.

10. Fredrik Noren 204

W klasie 250 wynik Toma Vialle (1-4) zapewnił mu pierwsze zwycięstwo w rundzie w tym sezonie i drugie w karierze. Chance Hymas powrócił na podium na drugim miejscu (6-2) i było to jego czwarte pudło w sezonie. RJ Hampshire zajął trzecie miejsce (4-3) w zaledwie drugim starcie po powrocie po kontuzji. Przypomnijmy, że Hampshire zdobył tytuł mistrzowski w klasie SX250 West, a kontuzji uległ tuż przed startem sezonu outdoorowego.

Pomimo zwycięstwa w drugim wyścigu, Haiden Deegan nie stanął na podium rundy po raz drugi w tym roku i zakończył sezon z przewagą 69 punktów nad Vialle, który dzięki swojemu zwycięstwu awansował na drugie miejsce. Levi Kitchen zajął trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu, 76 punktów za Deeganem.