Yamaha: Dyrektor zarz±dzaj±cy Tatsumi "Terry" Okawa nie ¿yje
Yamaha poinformowała o śmierci dyrektora zarządzającego i dyrektora Yamaha Motor. Tatsumi "Terry" Okawa zmarł w wieku 57 lat.
Tatsumi "Terry" Okawa był związany z Yamahą od 1986 roku i od tego czasu cały czas wspinał się po kolejnych szczeblach kariery w obrębie koncernu. W 2007 roku został dyrektorem zarządzającym Yamaha Motor Australia, a w 2015 roku mianowano go prezesem Yamaha Motor Corporation w Stanach Zjednoczonych. Okawa objął fotel dyrektora zarządzającego w 2021 roku, a tytuł dyrektora otrzymał jeszcze w 2018 roku.
Reklama
Kalendarz dla motocyklisty na rok 2026 Gwiazdy MotoGP.
Duży 42x30 cm. 79 zł WYSYŁKA GRATIS!
Kalendarz motocyklowy na rok 2026 ścienny, przedstawiający najważniejszych bohaterów tego sezonu MotoGP. Marc Marquez, Jorge Martin, Johann Zarco, Raul Hernandez, Fabio Quartararo, Franco Morbidelii, Pedro Acosta, Pecco Bagnaia, Marco Bezzecchi, Alex Marquez i inni w obiektywnie Łukasza Świderka, polskiego fotografa w MotoGP
KUP TERAZ. WYSY£KA GRATIS »
Yamaha poinformowała, że śmierć dyrektora zarządzającego spowodowała zmniejszenie liczby członków rady nadzorczej o jedną osobę, ale nadal posiada ona wymaganą przez japońskie prawo liczbę zasiadających w tym organie. To oznacza, że producent będzie działał bez przeszkód, a rada musi teraz wybrać nowego dyrektora zarządzającego.







Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze