tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rukka, czyli nowa marka odzie¿y motocyklowej nareszcie w Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rukka, czyli nowa marka odzie¿y motocyklowej nareszcie w Polsce

Autor: Anna Jêdrasiak 2008.11.25, 12:53 3 Drukuj

Fińska marka dla wymagających pasjonatów turystyki motocyklowej

Producent motocyklowej odzieży w segmencie premium plus doceniany na wielu europejskich i światowych rynkach rozpoczyna intensywną dystrybucję Polsce. Rukka to rozwiązania wybierane przede wszystkim przez ludzi, których pasją jest turystyka motocyklowa. Ludzi ceniących sobie wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo jakie dają produkty tej marki. Rozmawiamy z Marcinem Szambelanem i Marcinem Wójcikiem, odpowiedzialnymi w ostatnich latach za zarządzanie w Polsce markami Schuberth i SHOEI, którzy ze względu na charakter swoich działań rozpoczęli również dystrybucję marki RUKKA.

NAS Analytics TAG

Ścigacz.pl: Czym jest Rukka i dlaczego zdecydowaliście się na wprowadzenie jej produktów do Polski?

Przede wszystkim Rukka jest marką fińską. Dział motocyklowy to część ogromnego koncernu odzieżowego posiadającego wielkie doświadczenie w produkcji odzieży out-door. Nieliczne marki motocyklowe w Europie powstrzymały się od przeniesienia produkcji do Chin, Tajlandii, Malezji czy innych krajów oferujących tanią siłę roboczą. Rukka posiada własne fabryki w Finlandii i Portugalii, korzysta z wieloletniego know-how i używa najwyższej jakości materiałów - jest po prostu marką wyznaczającą standardy dla segmentu premium, co w 100% wpisuje sie w zakres naszych działań i ze względu na to zapadła decyzja o rozpoczęciu prac nad wprowadzeniem tej marki na nasz rodzimy rynek.

Rukka to odzież zdefiniowana na turystykę oraz bardzo wysokiej klasy odzież przeznaczona do użytku w mieście. Należy podkreślić, że jest to marka, która w ogóle nie koncentruje się na sporcie. Mówimy o Skandynawii i ze względu na to zrozumiałe jest, że sam klimat wymusza już specyficzne podejście do produkcji i projektowania odzieży motocyklowej. Z zasady średnie temperatury są niższe. Z końcem lata raczej nie przekraczają 10 stopni. Generalnie w Skandynawii temperatury do jazdy na motocyklu są mniej przyjazne, niż na południu Europy. Produkty marki Rukka są naprawdę nieprzemakalne i rzeczywiście oddychają, czyli zapewniają takie warunki, by wilgoć wychodziła na zewnątrz, a wewnątrz było naprawdę sucho, wciąż zachowując optymalną temperaturę. W dużej mierze uzyskuje się to szyjąc na bazie różnego rodzaju materiałów produkowanych przez Gore(TM). Tylko bardzo niewielu producentów utrzymuje ścisłą współpracę z Gore(TM). W przypadku Rukki wygląda to tak, że wraz z fabryką GoreTex ® przygotowuje się materiał dla konkretnych produktów i warunków, w których będzie wykorzystywany. Rukka nie produkuje po prostu odzieży motocyklowej tylko produkty zdefiniowane dla konkretnych warunków klimatyczno-pogodowych.

Ścigacz: Co możemy znaleźć w ofercie Rukki?

Mamy tak naprawdę trzy grupy odzieży jeżeli chodzi o kurtki i spodnie: Armaprotection, Airpower i Cordura. Oczywiście w zależności jak dany produkt będzie wykorzystywany i w jakich warunkach z takiej grupy wybieramy garderobę. Rukka kładzie także duży nacisk na to, aby jeździec był widoczny, stąd współpraca z firmą 3M.

Grupa Armaprotection to odzież, w której zostały wykorzystane wszelkie nowinki, jeżeli chodzi o materiały takie jak 3-warstowy laminat Gore-Tex ProShell, Armacor oraz Outlast. Mają one tworzyć optymalne warunki cieplne, zapewniać najwyższe bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Grupa Airpower to komfort jazdy nawet podczas upałów, a zapewnia to Outlast oraz Cordura AFT ® posiadająca dużo lepszą przepustowość powietrza, niż standardowa Cordura i jest przygotowana we współpracy z DuPont.

Grupa Cordura wykorzystuje jako wierzchni materiał Cordura 500 oraz Gore-Tex Performance Shell dla zapewnienia 100% wodoszczelności i odporności na wiatr zachowując maksymalna możliwość oddychania, coznacząco podwyższa poziom pasywnego bezpieczeństwa kierującego.

Co ważne, wszystkie kurtki tekstylne z oferty Rukki nie mają żadnych łat, czy wzmocnień na łokciach, barkach wykonanych ze skóry, nie są one potrzebne dzięki wykorzystaniu Armacore, czyli połączenia Cordury i kevlaru.

Jeżeli chodzi o spodnie, to praktycznie każde z oferty Rukki posiadają Rukka Air Cushion System, dzięki któremu cały czas mamy zachowaną cyrkulację powietrza między siodłem, a pośladkami jeźdźca. Wyposażono je również w szelki, które można w każdej chwili odpiąć oraz Rukka Anti Glide System zapobiegający przesuwaniu sie jeźdźca po siedzieniu motocykla.

Oprócz odzieży tekstylnej znajdziemy w ofercie także odzież skórzaną, a dokładniej odzież z laminatu Gore-Tex Pro Shell 3L Leather (skóra laminowana z ultra wydajnymi materiałami tekstylnymi). W tym innowacyjną w pełni wiatro i wodoszczelną perforowaną kurtkę , którą Rukka stworzyła w ścisłej współpracy z Gore (TM).

Oczywiście wszystkie mają spięcie ze spodniami, a jeżeli jedziemy bez spodni od kompletu, są wyposażone w specjalny pasek, który zapobiega podwiewaniu kurtki.

Ścigacz.pl: Wiemy już, że Rukka ściśle współpracuje między innymi z firmą Gore i używa bardzo zaawansowanych technologicznie materiałów. Z czego jest uszyta ta odzież?

Materiały używane przez Rukka są tworzone specjalnie dla niej przez Gore pod konkretne warunki w jakich będą używane. Nie ma takiej sytuacji, jaka ma miejsce w innych firmach biorących „gotowy" materiał produkowany przez Gore(TM). Szyją z tego produkt, który ma być dobry dla wszystkich i do wszystkiego.

Rukka praktycznie jako pierwsza zdecydowała się na wprowadzenie na rynek laminatów. Niektóre kurtki dzięki temu nie musiały mieć podpinki, bo i tak zapewniały optymalne warunki. Jeden z użytkowników posiadający kurtkę Rukka , która ma tylko jedną podpinkę - wypinane ocieplenie (wszystko inne jest w laminacie), opisuje to w następujący sposób: `Można w niej(kurtce ARMAX) jechać z koła podbiegunowego na plażę w Egipcie. Przez całą podróż jest nam wystarczająco ciepło......dojeżdżamy na plaże w Afryce jest nam bardzo gorąco, ale tam jest nam bardzo gorąco nawet bez koszulki....

Podstawowym materiałem wykorzystywanym przez Rukkę jest oryginalny Gore-Tex(TM), który nie wpuszcza wody ani wiatru i efektywnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Co ważne nie jest on chemicznie modyfikowany czy powlekany. Rukka nie idzie tutaj na żadne kompromisy. Nie wykorzystuje do produkcji, tak jak niektóre firmy, materiałów o właściwościach „podobnych do" tylko oryginalne wyroby Gore(TM).

Drugim jest Cordura i Cordura AFT, która jest wskazana na ciepłe dni. Posiada lepsze właściwości oddychania. Warto powiedzieć, że Rukka nie używa Cordury o mniejszej gęstości niż 500. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli zewnętrznym materiałem jest Gore-Tex podpinka jest tylko ocieplaczem, jeżeli na zewnątrz jest Cordura wówczas membrana to Gortex, aby kurtka była w 100% wodoodporna.

Trzeci to Outlast, czyli prawdziwy, oryginalny materiał termoaktywny, który reguluje temperaturę, dostosowując ją do naszej własnej. Zawiera on mikro kapsuły magazynujące ciepło i w razie obniżenia się temperatury przy ciele, uwalnia to ciepło nie dopuszczając do wychłodzenia organizmu.

Warto również wspomnieć o technologii TFL Cool Black. Jest to rodzaj warstwy chemicznej, którą pokrywa się materiał, ale nie jest ona impregnatem. Powoduje, że światło słoneczne nie nagrzewa czarnych ubrań.

Ścigacz.pl: Co oprócz kurtek i spodni znajdziemy w ofercie Rukka?

Jeżeli chodzi o ochraniacze są to opatentowane przez Rukkę protektory kratownicowe Rukka RVP AirSystem. Zapewniając takie bezpieczeństwo jakie jest wpisane w normy Unii Europejskiej do wykorzystania profesjonalnego, a nawet je przekraczając, a dzięki swojej konstrukcji pozwalają na cyrkulację powietrza. W ofercie są także protektory o konstrukcji plastra miodu (APS Air Powered by Dow Corning ®), które świetnie dopasowują się do sylwetki i praktycznie ich nie czuć, a dają fenomenalną ochronę.

Rękawice dzielimy na trzy typy. X-Trafit, które są wiatro i wodoszczelne oraz wyjątkowo komfortowe. Thermo, czyli bardzo ciepłe przeznaczone na najcięższe warunki pogodowe. Ostatnia grupa to Active, krótkie rękawiczki miejskie lub enduro. Oprócz tego w ofercie znajdziemy także pasy nerkowe. Rukka proponuje również kominiarki, kołnierze i maski oczywiście z windstopperem.

Bardzo ważną częścią oferty jest odzież funkcjonalną - bielizna. Podobnie, jak w pozostałych swoich liniach produktowych Rukka także i tu wykorzystuje najwyższej jakości materiały oddychające, jak outlast czy coolmax. Bielizna Rukka jest również podzielona na grupy zgodnie z przeznaczeniem: Cooling, Acitve, Warming, Windproof. Bielizna taka, w odróżnieniu od np. bawełnianej bluzy czy koszulki, odprowadza na zewnątrz wilgoć dzięki czemu kurtka czy spodnie także mogą w pełni pokazać swoje możliwości.

Ścigacz.pl: Jak wygląda kwestia gwarancji na produkty sygnowane marką Rukka?

Rukka daje aż pięć lat gwarancji na swoje wyroby. W ramach gwarancji następuje wymiana lub naprawa danego produktu. Klient z „wadliwą rzeczą" zgłasza się do swojego dealera, gdzie jest ona fotografowana. Zdjęcie zostaje wysyłane do Finlandii. Jeżeli gwarancja zostanie uznana produkt jest wysyłany do producenta. Wszelkie koszty z tym związane poniesie Rukka. Dzięki naszej bezpośredniej współpracy z producentem, klient może liczyć na szybką reakcję i krótki czas oczekiwania.

Ścigacz.pl: Gdzie kupimy produkty marki Rukka i ile będzie to kosztowało?

Jesień 2008 poświęcamy na intensywne rozmowy handlowe z naszymi Partnerami i sieć sprzedaży dynamicznie się powiększa. Jeżeli chodzi o cenę to odwzorowuje ona użycie najwyższej klasy i najbardziej zaawansowanych technicznie materiałów, własną produkcję oraz najlepszą jakość otrzymywanego produktu. Ceny zaczynają się od okolic 1500 zł, a kończą na ok. 4000 zł za kurtkę skórzaną. Istnieje też model referencyjny, wykorzystujący wszystkie nowinki technologiczne oraz materiały za 5 200 zł przy kursie 1EUR - 3,5 PLZ

Wszelkie bliższe informacje uzyskacie w spółce Premium Brands pod numerem tel. 0 22 375 74 88

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjêcia
Victor Victoria
Mika Katja
Katja przy motocyklu
AiRob Rukka
Allroad kurtka
Katja spodnie
Lancelot na motocyklu
Baselayer Rukka
Lancelot przod
Merlin Rukka
Komentarze 3
Poka¿ wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii. Je¿eli którykolwiek z komentarzy ³amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usuniêty. Uwagi przesy³ane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artyku³u. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usuniêty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górê