tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Freestyle Family - nowe oblicze polskiego FMX'u
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Freestyle Family - nowe oblicze polskiego FMX'u

Autor: Informacja prasowa 2015.04.20, 15:06 Drukuj

Freestyle Family to grupa ludzi, których łączy wspólna miłość do sportów ekstremalnych. W skład rodziny wchodzą najlepsi polscy zawodnicy Freestyle Motocross, Snowmobile Freestyle, MTB oraz dziewczyny z Psycho Dolls.

Team powstał w 2013 roku i jego głównym celem jest zmiana oblicza polskiego Freestyle Motocrossu. W skład Freestyle Family wchodzą ludzie którzy posiadają największe sukcesy oraz doświadczenie w dyscyplinach ekstremalnych, a także w produkcji i promocji eventów. Zawodnicy teamu regularnie startują w zawodach oraz pokazach. Ostatnio w Krakowie podczas dwóch rund Mistrzostw Świata Diverse NIGHT of the JUMPs mogliśmy oglądać Marcina Łukaszczyka, który również w pierwszy weekend kwietnia brał udział w Red Bull X-Fighters Jam w Hongkongu.

NAS Analytics TAG

Poza Marcinem w teamie za powietrzne ewolucje na motocyklach odpowiadają: Bartek Ogłaza, Jasiek Kaszuba, Rafał Biały i Piotrek "Działo" Potaczało. Janek Stachoń-Tutoń jest pierwszym i póki co jedynym Polakiem, który lata zarówno na motocyklu, jak i na skuterze śnieżnym, a Bartek "Papież" Obukowicz wykonuje tricki na MTB.

Managerem teamu jest Grzegorz Czerwiec, który od prawie dziesięciu lat zajmuje się promocją, organizacją oraz sędziowaniem Mistrzostw Świata FMX, które odbywają się pod auspicjami FIM. Grzegorz organizował również pierwsze pokazy FMX, zawody oraz zgrupowania, znacząco przyczyniając się do rozwoju Freestyle Motocrossu w naszym kraju. Za oprawę wizualną oraz show z wykorzystaniem ognia odpowiadają dziewczyny z grupy Psycho Dolls, która powstała z inicjatywy Kingi "Naffti" Damaziak.

Freestyle Family poza startami w zawodach, organizuje pokazy, dostarcza niezbędną infrastrukturę FMX/MTB i zawodników, ponadto służy doradztwem technicznym, oferuje opiekę nad zawodnikami oraz budowę torów.

Team ma na swoim koncie wiele ciekawych realizacji. Do najświeższych należą chociażby pokaz podczas konferencji prasowej przed Mistrzostwami Świata Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie, czy dostarczenie infrastruktury, zawodników i doradztwo techniczne podczas realizacji reklamy jednego z dużych banków. W marcu natomiast odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu we freestyle parku, w którym na co dzień trenują zawodnicy teamu. Dbając o stały rozwój polskiego FMX’u riderzy udostępnili przybyłym zawodnikom nie tylko rampy i tor Motocrossowy, ale także basen z gąbkami. Każdy chętny mógł spróbować wykonać w bezpieczny sposób nawet najtrudniejsze ewolucje. Tym sposobem Piotr "Działo" Potaczało ponownie zaczął kręcić Backflipy, młodzi zawodnicy mogli spróbować swoich pierwszych salt na rowerach, Darek Kłopot podjął się wykonania podwójnego Backflipa, a Jasiek Kaszuba po serii udanych Flipów zaczął próby wykręcenia Volta.

Polski FMX rośnie w siłę, a rozpoczęcie sezonu to tylko początek wielu projektów, które team ma w zanadrzu na ten sezon. Będą mocne tricki i nietypowe realizacje. Stay tuned!

Freestyle Family nakręcają: Motul, Dunlop, NGK, GoPRO, FOX.SKLEP.PL, Merkurion Sp. z o.o., Flora Point - Świat Roślin.

Więcej o Freestyle Family można znaleźć na:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG

Czy planujesz w tym roku zmianę motocykla?

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę