tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 California Superbike School, zobacz szkolenie oczami Dominiki #333 Orlik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

California Superbike School, zobacz szkolenie oczami Dominiki #333 Orlik

Autor: Redakcja 2024.06.04, 14:16 Drukuj

Trudno wskazać najlepszą szkołę motocyklową na świecie. California Superbike School na pewno należy do wąskiej grupy kandydatów do tego tytułu. Jest przy tym szkołą, która wywołuje specjalny sentyment ze względu na osobę jej twórcy Keitha Code’a. Wszyscy znamy jego film "Biblia pokonywania zakrętów". Niektórzy z Was mogli spotkać się z jego książkami, "Twist of the Wrist" i "Twist of the Wrist 2". Jak działa ta szkoła i jak w praktyce wygląda tam nauka? Wspólnie z Dominiką #333 Orlik wykorzystaliśmy pierwszy tegoroczny termin szkolenia California Superbike School w Polsce i przekonaliśmy się, jak unikalne zajęcia czekają tam na Was. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce.

Rozpoczęcie Szkolenia

Do szkolenia przystąpiła Dominika #333 Orlik i jej partner, Filip. Co ciekawe, Dominika jest już doświadczoną zawodniczką motocyklową, mającą na swoim koncie tytuły w Polsce i udane starty w międzynarodowych zawodach offroadowych. Z kolei dla Filipa udział w California Superbike School był pierwszym kontaktem z jazdą na torze. Nietypowe były też ich motocykle, Dominika ćwiczyła na najnowszym modelu BMW F900GS, a Filip na Ducati Diavelu. Oba motocykle w żaden sposób nie kojarzą się z jazdą torową. Każdy element szkolenia w CSS jest podzielony na część teoretyczną, w trakcie której instruktor omawia techniczne aspekty określone zagadnienia, ilustrując je wieloma przykładami w postaci zdjęć, wykresów i filmów. Następnie wspólnie z kursantami instruktor przechodzi na tor, gdzie wszyscy mają za zdanie wykonać w praktyce omawiane przed chwilą manewry.

NAS Analytics TAG

Wyjątkowe zadania na torze

Pierwszym wyzwaniem było przejechanie toru na jednym biegu, bez używania hamulców, trzymając równy gaz w zakrętach. Zadanie polegało na odtwarzaniu ruchów trenera, co pomagało zrozumieć, jak prawidłowo pokonywać zakręty. Tutaj możemy dostrzec istotę formuły szkolenia w ramach California Superbike School: podzielenie teorii na konkretne części i skupienie w każdym bloku szkoleniowym, teoria - praktyka na torze, na tylko jednej rzeczy naraz. Instruktorem Dominiki i Filipa był Łowca, redaktor naczelny Ścigacz.pl. Pokazywał on momenty, kiedy należy dodawać gazu, by płynnie wychodzić z zakrętu.

Poziomy szkolenia

California Superbike School oferuje szkolenia podzielone na cztery poziomy. Każdy poziom ma swoje specyficzne tematy:

  1. Stabilizacja motocykla w zakręcie
  2. Wizualizacja, prognozowanie zakrętów, punkty referencyjne
  3. Pozycja na motocyklu - personalizacja pod kątem indywidualnych potrzeb ucznia
  4. Zaawansowane techniki jazdy, w ramach których instruktor obserwuje jazdę kursanta i przygotowuje dla niego indywidualne wytyczne szkoleniowe.

W ramach jednego dnia szkoleniowego kursanci uczą się jednego z czterech powyższych bloków tematycznych. Każdy blok tematyczny jest podzielony na kilka lekcji, z których każda obejmuje najpierw teoretyczne omówienie zagadnienia, a potem praktyczne zastosowanie świeżo wyniesionej wiedzy na torze.

Opinie i wrażenia uczestników

Szkolenie jest świetnie zorganizowane, każde ćwiczenie jest dokładnie omawiane podczas wykładów wspieranych obrazkami, filmami i wykresami.

Jak pokazuje to przykład Dominiki #333 Orlik i Łukasza, szkolenie jest skierowane do każdego motocyklisty, niezależnie od typu motocykla, czy posiadanego doświadczenia. Technika jazdy pozostaje taka sama, co jest dużym plusem. Jeżeli masz duże doświadczenie, to od razu lepiej wykonujesz poszczególne ćwiczenia na torze i w ten sposób szlifujesz swoje umiejętności. Jeżeli jest początkującym, to popełniasz dużo więcej błędów, twoja jazda jest mniej perfekcyjna, ale tak samo jak doświadczony motocyklista doskonalisz swoje umiejętności i uczysz się jeździć coraz lepiej. Kadra instruktorska California Superbike School to byli zawodnicy, którzy doskonale wiedzą, jak przekazywać wiedzę. Chyba stąd wynika szczególna wartość szkolenia w tej szkole. Uczysz się od najlepszych, którzy jak mało kto potrafią dostrzec twoje błędy i pomóc Ci nauczyć się ich już dłużej nie popełniać.

Mariusz Łowicki jest redaktorem naczelnym Ścigacz.pl i od 12 lat pracuje w Polsce, organizując zajęcia California Superbike School w naszym kraju. W tym czasie miał okazję uczyć się od najlepszych trenerów i zawodników motocyklowych na świecie. W tej chwili Mariusz sam szkoli motocyklistów za granicą w ramach zajęć California Superbike School w innych krajach. To ogromne doświadczenie Mariusza oraz jego niezwykła wiedza motocyklowa, wyniesiona z testów najnowszych modeli motocykli w ramach pracy w portalu Ścigacza.pl sprawia, że praca i nauka z Mariuszem jest unikalnym doświadczeniem. Najlepiej sami posłuchajcie opinii Dominiki #333 Orlik na filmie:

California Superbike School oczami Dominiki #333 Orlik. Zobacz jak to wyglądało »

Podsumowanie

California Superbike School to rzeczowe, skuteczne i oparte na naukowych metodach szkolenie, podczas którego uczysz się kontrolować motocykl, a przez to być bardziej odpowiedzialny i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Tam, gdzie innych zawodzą umiejętności, czyli w sytuacjach niebezpiecznych, poprzedzających wypadki drogowe, tam Ty masz możliwość wykorzystać zdobyte w szkole doświadczenie i pokierować motocyklem tak, by uniknąć wywrotki i zderzenia. Człowiek nie został przez ewolucję przygotowany do jazdy z prędkościami powyżej 100 km/h i tam, gdzie nasze instynkty zapewniają nam ochronę, gdy poruszamy się pieszo, wpędzają nas w problemy, gdy jedziemy motocyklem. Dlatego ważne jest, by przećwiczyć różne aspekty prowadzenia motocykla pod okiem instruktorów na torze, byśmy mieli odpowiedni bagaż doświadczenia, gdy przyjdzie nam radzić sobie w niebezpiecznej sytuacji na drodze.

W trakcie zajęć California Superbike School instruktorzy nie tylko pokazują, jak jeździć, ale także dają natychmiastowy feedback. Pokazują kursantowi, jak jechać, a potem sami przyglądają się jego jeździe, omawiając wszystko to, co wymaga poprawy natychmiast po zakończonej sesji praktycznej. Dominika #333 Orlik opowiedziała po szkoleniu o swoich bardzo pozytywnych wrażeniach z nauki. Możecie poznać jej wrażenia na filmie. Dobre wrażenie zrobiła na niej struktura tego szkolenia. Podkreślała, że z każdą kolejną częścią robi się coraz większy progres. Chociaż Dominika #333 spędziła na torach już 10 lat, to na zajęciach w szkole California Superbike School wciąż była zaskakiwana nowymi rzeczami. Skuteczny, ciekawy pomysł na szkolenie jest uzupełniony wyjątkowymi instruktorami, którzy mają duże doświadczenie zarówno w jeździe motocyklem na najwyższym poziomie, jak również ciekawą osobowość, przekładającą się na dobrą atmosferę pracy z kursantami. Dzięki temu California Superbike School to nie tylko nauka jazdy motocyklem, ale również unikalna, emocjonująca przygoda.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjêcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka¿ wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii. Je¿eli którykolwiek z komentarzy ³amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usuniêty. Uwagi przesy³ane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artyku³u. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usuniêty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górê