2 Sports Film Festival 360 rusza w listopadzie
30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast.
Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych słabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.
W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.
Dla motocyklistów najciekawszymi pozycjami w repertuarze będą z pewnością „Jazda na krawędzi” dokumentująca legendarne wyścigi na wyspie Man oraz „Najszybszy”. „Najszybszy” to dynamiczny pełnometrażowy dokument Marka Neale’a, twórcy motocyklowej trylogii (THE DOCTOR, THE TORNADO AND THE KENTUCKY KID, FASTER, CHARGE), zgłębiający świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów MotoGP. W filmie – z Ewanem McGregorem w roli narratora – wykorzystano unikalne materiały zakulisowe oraz nigdy wcześniej nie prezentowane wywiady i opinie. Kamera śledzi zarówno radosne wzloty, jak i pogrążające upadki, które odciskają się na dalszych losach zawodników. Czasem jest też świadkiem spektakularnych powrotów, jak ten Rossiego, który – sięgając po 10 w karierze zwycięstwo w MotoGP – musiał zmierzyć się z powrotem na tor po kontuzji i stanąć oko w oko z determinacją Jorge Lorenzo.
Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George'a Mallory'ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika - pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room.
W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama, premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki "Zanurzona". Specjalną sekcją festiwalową będą TATRY GÓRĄ - ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTVAL 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.
Od początku października trwa rozbieg festiwalu – w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. W Warszawie spotkania odbywają się w Południku Zero i Ukrytym Mieście, w Krakowie w Klubie u Louisa, we Wrocławiu w pubie Czeski Film. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości. Więcej informacji o spotkaniach można znaelźć na bieżąco na stronie festiwalu.
Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.
Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach od tamtej pory nad imprezą patronat objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy.
Więcej informacji na: http://www.360stopni.org
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze