tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 XXIV Memoriał Eugeniusza Nazimka

XXIV Memoriał Eugeniusza Nazimka

Autor: Norbert Niemiec 2007.10.15, 15:58 Drukuj

W rozegranym na torze w Rzeszowie XXIV Memoriale Eugeniusza Nazimka zwyciężył Nicki Pedersen. Duński Dominator był bezkonkurencyjny zdobywając komplet piętnastu „oczek". Drugie miejsce zajął Rafał Dobrucki, a trzecie po biegu dodatkowym Paweł Miesiąc, który w pokonanym polu pozostawił bardziej doświadczonego Tomasza Chrzanowskiego!

Memoriał im. Eugeniusza Nazimka jest rozgrywany od 1983 roku na torze w Rzeszowie poświęcony tragicznie zmarłemu w skutek wypadku na torze zawodnikowi Stali Rzeszów. Ówczesny lider rzeszowskiego zmarł podczas meczu towarzyskiego z Legią Warszawą w 1959 roku.

Podczas prezentacji nie lada gratkę mieli rzeszowscy kibice. Na stadionie zameldował się bowiem ulubieniec rzeszowskiej publiczności - Davey Watt. Co prawda „Daisy" nie mógł wystąpić z powodu kontuzji, ale chciał przyjechać na te zawody jako kibic, za co został nagrodzony przez Stowarzyszenie Żużlowych Kibiców Stali Rzeszów pucharem!

W memoriale dominacja Nickiego Pedersena zaczęła się już w pierwszej gonitwie dnia. „Power" łatwo wygrał swój pierwszy wyścig i zapisał na swoim koncie 3 „oczka". Śladami Pedersena w kolejnych biegach poszli Chrzanowski, Miedziński i Dobrucki.

Podczas piątego wyścigu zawodów kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie przecierali oczy ze zdumienia. Z bardzo dobrej strony w tym biegu pokazał się młodziutki Słowak - Martin Vaculik, który przez 3 okrążenia zaciekle gonił Pedersena. Ostatecznie jako pierwszy na linii mety ze sporą przewagą wpadł Duńczyk.

W biegu szóstym nie obyło się bez pierwszej niespodzianki. 18-letni zawodnik rzeszowskiej Stali przywiózł za swoimi plecami nie byle kogo, bo Adriana Miedzińskiego.

W następnych gonitwach „trójki" zdobywali Chrzanowski, Dobrucki i Pedersen . Tym samym  po 4 seriach startów każdy z wyżej wymienionych zawodników miał po 12 punktów. Biegiem decydującym o losach całych zawodów okazał się bieg 17, w którym Pedersen z ogromną przewagą pokonał Dobruckiego, Miedzińskiego oraz Chrzanowskiego. Już po tym wyścigu były znane nazwiska żużlowców, którzy stanął na pierwszym oraz drugim stopniu podium. O tym, kto stanie na Trzecin stopniu musiał zadecydować bieg dodatkowym, bowiem Chrzanowski i Miesiąc po pięciu swoich startach uzbierali po 12 „oczek". Po starcie w biegu dodatkowym błyskawicznie prowadzenie objął Chrzanowski. Jednak Paweł Miesiąc na drugim okrążeniu śmiałym atakiem wyprzedził „Chrzanka" i ostatecznie zajął trzecie miejsce w całych zawodach.

W przeciągu całych zawodów najbardziej mógł się podobać Martin Vaculik, który być może walczył o kontrakt na przyszły sezon w Marmie Polskie Folie Rzeszów. Młody Słowak ostatecznie gromadząc 11 punktów uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Memoriał im. Eugeniusza Nazimka oficjalnie zakończył sezon żużlowy w Rzeszowie.