tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wy¶cigi w Poznaniu - dramatyczna niedziela
motul belka 950
motul belka 420

Wy¶cigi w Poznaniu - dramatyczna niedziela

Autor: £ukasz ¦widerek 2009.08.03, 10:18 22 Drukuj

Oba wyścigi klas mistrzowskich zostały wczoraj przerwane z powodu wypadków zawodników DePRO Racing. Superstock 600 stanęły ponownie na starcie, a w Superbike i Superstock 1000 zakończono zawody i przyznano połowę punktów.

Dramatycznie zakończył się wczoraj wyścig połączonych klas Superbike i Superstock 1000. Na siódmym okrążeniu Kuba Derecki uderzył w barierę na przedostatnim zakręcie. Wyścig został przerwany na jedenastym kółku, a zawodnika śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Na razie spływają sprzeczne informacje na temat jego stanu, ale sytuacja wyglądała poważnie.

Połączony wyścig znów wygrał Gwen Giabbani, a podium uzupełniali Andrzej Pawelec i Sebastien Le Grelle.

W Superstock 600 najlepszy po zliczeniu czasów był Kenny Foray. Drugi początkowo był Daniel Bukowski, ale został zdyskwalifikowany za użycie w wyścigu motocykla, nieodebranego na przeglądzie technicznym. „Buła" miał problemy ze swoim pierwszym motocyklem i w ostatniej chwili użył maszyny zapasowej. Po dyskwalifikacji dwadzieścia punktów przypadło Markowi Szkopkowi, a trzeci był Marcin Kałdowski.